Samsung, Yeni Çentikli Tabletini Kendi Eliyle Sızdırdı

Dünya devi teknoloji firmaları her ne kadar eserlerini tanıtıma kadar saklı tutmaya çalışsa da ekseriyetle bu eserlerin özellikleri ya da görselleri bir biçimde internete sızmayı başarıyor. Bazen de bu sızıntılar firmaların kendi dikkatsizlikleri nedeniyle olabiliyor.

Sızıntı denildiğinde akla birinci gelen markalardan olan Samsung, tekrar yapacağını yaptı ve şimdi çıkmamış bir eserini resmen kendi eliyle sızdırmayı başardı. Fotoğrafın paylaşıldı yer ise Samsung’un resmi takviye sayfası oldu.

“Kullanıcılara ne gerek var kendimiz sızdırırız”

Samsung, kendi sanal asistanı Bixby’e gelecek yeni özellikler hakkında oluşacak beklenen soruları ve yanıtlarını paylaştığı resmi dayanak sayfasına yeni Bixby özelliklerinin göründüğü bir fotoğraf eklemişti. Lakin fotoğrafı siteye ekleyenlerin gözünden kaçan bir ayrıntı Samsung’un yeni tabletini kendi eliyle sızdırmasına sebep oldu.

Paylaşılan fotoğrafta art tarafta açıkça çentikli bir tablet görünüyordu. Samsung her ne kadar bu fotoğrafı paylaştıktan çabucak sonra kaldırsa da pek çok kullanıcı bu fotoğrafı çoktan almayı başardı. Koreli teknoloji devi tarafından sızdırılan fotoğraf geçen ekim ayında ortaya çıkan render görselleri ve aralık ayında ortaya fotoğraflarla neredeyse birebir uyuşması da hayli dikkat çekti.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, 11,200 mAh batarya ve S-Pen dayanağı üzere dikkat çekecek özelliklerle gelmesi beklenen Tab S8 ailesinin önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor.