Realme’nin Yeni Modeli Buds Air 3’ün Teknik Özellikleri

Çin merkezli teknoloji şirketi Realme Buds Air serisine bir yenisini ekledi. Realme, yaklaşık bir yıl evvel önce Realmw Buds Air 2 kablosuz kulaklığını piyasaya sürmüştü. Artık ise serinin devamı olacak Air 3’ün satışa sunulması bekleniyor. Realme’nin yeni kablosuz kulaklık modelini Buds Air 3’ün sahip olacağı kimi özellikler sızdırıldı.

Çift aygıt irtibatına imkan tanıyan Realme Buds Air 3’ün yakında Hindistan’da satışa sunulacağı düşünülüyor. 4.000 Hint rupisi yani yaklaşık 54 dolarlık bir etikete sahip olacağı varsayım edilen kablosuz kulaklığın şimdiye kadar sızdırılan bazı özelliklerini derledik.

Realme Buds Air 3’ün teknik özellikleri:

Realme Buds Air 2, fiyat ve performans oranıyla epey beğeni toplamış, isminden sıkça kelam ettirmişti. Buds Air 2’nin R2 işlemcisi sayesinde 25 desibele kadar düşük frekansta gürültü engelleme özelliği yeni seride daha da geliştirildi. Üç mikrofona sahip olacak yeni kulaklık, aktif gürültü engelleme ve şeffaflık modunu destekleyecek. Realme Buds Air 3’ün tasarımı, serinin bir evvelki modeli Buds Air 2’ye emsal olacak. Bir evvelki kuşak üzere Buds Air 3 de kulak içi algılama özelliğini sunacak, kullanıcı kulaklıklardan birini çıkardığında sistem müzik çalmayı otomatik olarak duruduracak.

Realme Buds Air 2’nin bir başka öne çıkan özelliğiyse güç tüketimi performansıydı. 5 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunan kablosuz kulaklık, şarj kutusundaki şarj ile 25 saatlik bir performans sunuyordu. Ayrıyeten süratli şarj dayanağı sunan Buds Air 2, 10 dakika şarj edildiğinde 2 saat kullanılabiliyordu. Yeni seride daha da geliştirilen batarya kapasitesiyle Realme Buds Air 3’ün 30 saatlik pil ömrü sunacağı varsayım ediliyor. Ayrıyeten daha süratli şarj edilebilmesi için de USB Type-C giriş takviyesinin ekleneceği düşünülüyor.

Realme Buds Air 3’ün tanıtım tarihi hakkında şimdi rastgele bir bilgi verilmemiş olsa da çok yakında alıcılarıyla buluşacağı düşünülüyor.