Reddit, NFT Profil Fotoğrafı Özelliğini Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, dünyanın en büyük mikroblog platformu Twitter’ın NFT sahibi kullanıcılar için yeni bir özelliği kullanıma sunduğundan bahsetmiştik. Bu özellik, satın alınmış bir NFT’nin profil fotoğrafı olarak kullanılmasını sağlıyor, profil fotoğrafının görünüşü işe altıgen formunda oluyordu. Kripto para topluluğuna ilgi duyan Elon Musk ise bunun bir saçmalıktan ibaret olduğunu açıklamıştı. Fakat yaşanan son gelişmeler, NFT profil fotoğrafı teşebbüsünün bir trend haline dönüşebileceğini düşündürüyor.

Dünyanın en büyük toplumsal ağlarından bir tanesi olan Reddit, NFT’lerin profil fotoğrafı olarak kullanılabilmesini sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladığını duyurdu. Şimdi erken basamakta olan özellik, şimdilik sırf Reddit’in kendi NFT koleksiyonu CryptoSnoos‘a takviye veriyor. Reddit, kullanıcıların şimdilik bu özellikten faydalanamayacaklarını açıkladı.

Özelliğin ayrıntıları açıklanmadı

Reddit’in üzerinde çalıştığı özellik, birinci olarak bağımsız geliştirici Nima Owji tarafından keşfedildi. Owji, paylaştığı ekran manzarasında kendisinin de ayrıntılı bilgi edinemediğini fakat ulaştığı ekran imgesinin CryptoSnoos koleksiyonundan fazlasına takviye vereceğini düşündüğünü söyledi. Bunun nedeni, üstteki ekran imgesinde CryptoSnoos harici NFT gibisi görsellerin de bulunuyor oluşu idi.

TechCrunch’a konuşan Reddit yetkilileri ise mevzuyla ilgili ser verip sır vermediler. Yapılan açıklamalarda, bu özelliğin ayrıntılarına hiçbir biçimde değinilmedi. Mesela Twitter’ın kullanıma sunduğu özellik, profil fotoğrafına tıklandığında NFT ile ilgili tüm ayrıntılara ulaşılmasını sağlıyor. Fakat Reddit’in test ettiği özellikte bu türlü bir şeyin olup olmayacağı bilinmiyor. Misal bir formda NFT profil fotoğraflarının öteki kullanıcılarla birebir dizaynda mı gösterileceği yoksa bu noktada da Twitter’daki üzere değişiklik mi yapılacağı şu an için bilinmiyor.