Rockstar Games, Neden Bully 2’yi Yapmıyor?

Rockstar Games, 2006 yılında değişik bir işe girişerek Bully isimli bir oyun piyasaya çıkardı. Bully, Grand Theft Auto’nun kaosunu ve açık dünya ögelerini bir lise ortamına uygulamayı amaçladı ve bu denemeleri epey başarılı bir sonuç elde etti.

Tabii ki bir oyun bu kadar sevildiğinde haliyle beşerler devamının da çıkmasını bir o kadar istiyorlar. Ancak maalesef oyuncular bu isteklerini hala elde edebilmiş değiller. Yıllar boyunca Bully 2’nin gelişimi ile ilgili bir çok söylenti çıktı. Ancak geliştiriciler tarafından ortaya somut bir bilgi konulmadığı için söylentiler yalnızca söylenti olarak kaldı.

Bully 2, Twitter’da sık sık trend topic oluyor

Yakın vakitlerde Bully 2 Twitter’da GTA 6, Red Dead Redemption 2, GTA 5 DLC ve yeni bir L.A Noire üzere çeşitli Rockstar Games oyunları ile birlikte trend oluyor. Ne yazık ki bu durumun sebebi Rockstar Games’in Bully 2 hakkında yaptığı rastgele bir duyuru üzerine kurulmuyor. Genel manada bakarsanız Rockstar Games, üstteki oyunların hiçbiri hakkında açıklama yapmadı.

Peki, bu oyunlar neden sık sık Twitter’da trend haline geldi? Bu durum, Twitter’da 1.7 milyondan fazla takipçisi olan TmarTn’in Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive hakkında bu yıl E3 2021’de olacaklarını teyit etmesiyle başlıyor. Bunun üzerine ilerleyen TmarTn, takipçisine çeşitli sorular yönelterek Rockstar Games’ten hangi oyunları görebileceğimizi sordu.

Sebebi ne olursa olsun listelenen oyunlar ortasında Bully 2’nin ismi geçmiyordu. Ancak bu kullanıcıların önermesini engellemedi ve bu durum Twitter’da trend olmaya başladı. Beşerler bir şeylerin duyurulduğunu yahut sızdırıldığını düşünerek bu husus üzerine ağırlaşmaya başladılar. Doğal ki akabinde bir şey çıkmayınca hayal kırıklıklarını tweetlediler ve bu durum bir kartopu etkisi yaratarak mevzuyu daha da tanınan hale getirdi. Yinede tüm olan bu olaylara karşı üzülerek belirtmeliyiz ki Bully 2 hakkında şimdi açıklanan resmi bir paylaşım bulunmuyor.

Bully 2’nin orta ara daima trendlerde kendini göstermesi artık birçok insan için olağan bir durum haline gelmiş olmalı ki oyunun orta ara trendlerde gözükmesini normal karşılayan hatta bu durumun oyunun imaliyle ilgili birtakım şeyleri açıklığa kavuşturacağını savunan Twitter paylaşımları görmek mümkün.

Rockstar, GTA 6’ya odaklanmak için Bully 2 üzerindeki geliştirmeleri durdurdu

Sızıntılar, Rockstar’ın Bully’nin devam oyunun geliştirilmesinin durdurulduğunu ve 2017’de resmi olarak iptal edildiğini gösteriyor. Bu bilgi GTA forumlarındaki emniyetli Rockstar sızıntısı yapan Tez2’den geldi ve özgün olarak Dualshockers tarafından bildirildi.

Bully 2’nin 2000’lerin sonlarında geliştirilmekte olduğu ve 2010’un başında iptal edildiği bildirildi. Bu haber, son 15 yıldır devam oyunu isteyen hayranları hayal kırıklığına uğrattı. Tez2’ye nazaran Rockstar Games, bütün emeklerini uzun vakittir beklenen Grand Theft Auto 6’ya odaklayabilmesi için devam oyunu üzerindeki çalışmalarını durdurdu. Yan2295 olarak bilinen öteki bir sağlam sızıntı, Tez2’nin söylediğini doğruladı..

Yapılan açıklamalara nazaran Bully 2’nin geliştirilmesinde yaşanan en büyük sorunlar geliştirici takımın daima farklı projelerde görevlendirilmesiydi. Daima ve sağlıklı bir takımla geliştirmenin sürdürülememesi, işlerin aksamasına sebep oluyordu ve bunun üzere birçok sorun geliştirmenin önün taşlar koydu.

Bully 2’nin son durumu:

Popüler sızıntılarıyla ünlü olan Tom Handerson, Bully 2’nin yakın vakitte gerçekleşen Game Awards’da duyurulabileceğine dair bir tweet paylaştı. Doğal ki bu durum da tekrar bütün hayranların ateşlenmesine sebep oldu. Üstüne birde kimi bireylerin oyunun ortaya çıkmasına yönelik güçlü gereçler gördüğünü öne sürünce heyecan düzgünce artmıştı. Ama bu kadar bilgiye karşın sızıntıların hala bulanık olduğunu ve daha somut bir bilgi elde ettiğinde paylaşacağınıda bildirdi. Natürel ki sızıntıların hiçbiri resmi bir duyuru üzerine kurulmadığı için Bully 2 yerine bir remastered olması yahut oyunun hiç çıkmaması da kelam konusu dedikodulardan kimileri.