Kur Korumalı TL Mevduatı İçin Yeni Kamu Spotu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), “Korumalı Türk lirası mevduatıyla sen kazan ki Türkiye kazansın” sloganı ismi altında hazırladıkları yeni kamu spotunu yayımladı.

Yeni kamu spotunda, kur muhafazalı Türk lirası mevduatına geçen bireylerin kazanç sağlayacağı ve bunun sonunda da tüm Türkiye’nin kazanacağı vurgulandı. Kamu spotunda, halkın farklı bölümünden insanlara, tasarruflarının kıymetlendirilmesi ismine kur muhafazalı Türk lirası mevduat hesabına katılmaları için çağrıda bulunuldu.

“Sen kazan ki Türkiye kazansın”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da kamu spotunu toplumsal medya hesabından paylaştı. Kamu spotu için Altun, “Kur muhafazalı Türk lirası mevduat ve iştirak hesabıyla vatandaşlarımızın tasarrufları yarara, yatırıma ve istihdama dönüşmeye devam ediyor. Haydi sen de Türk lirasına bedel kat; sen kazan ki Türkiye kazansın.” sözlerini kullanarak takipçilerini muhafazalı Türk lirası mevduat hesabına geçmeye davet etti.

Kamu spotunda, Kıymet veriyoruz. Gece gündüz döktüğün alın terine, el emeğine, göz ışığına, işine dört elle sarılmana değer veriyoruz. Yarınların garantisi birikimine, binlerce aileye iş imkanı sağlamana, ekmek teknesi olmana değer veriyoruz. Ülkemiz için ürettiklerine, bu ülke için kurduğun hayallere, kahramanca cabana değer veriyoruz. Biz el üstünde tuttuğumuz Türk liramıza değer veriyoruz. Kurallar ne olursa olsun seni de tasarruflarını da koruyoruz. Haydi gel, muhafazalı vadeli mevduat ve iştirak hesabına geç, Sen kazan ki Türkiye kazansın. “ sözlerine yer verilmesi dikkat çekti.

İşte kur muhafazalı Türk lirası mevduatı için hazırlanan kamu spotu

YouTube video

Yeni kamu spotu toplumsal medyanın gündeminde

Paylaşılan yeni kamu spotu, toplumsal medyada da çok fazla reaksiyon geldi. Paylaşıma dayanak geldiği kadar, kamu spotunu ve münasebetiyle kur muhafazalı Türk lirası mevduatını olumsuz tarafta eleştirenler de oldu.