Justin Bieber, 1.3 Milyon Dolara NFT Satın Aldı

Kripto paraların yanı sıra NFT çılgınlığının da süratle tüm dünyada devam ettiğini söylememiz yanlış olmaz. Birçok dev şirket, internet ortamındaki varlıkların blok zincirine işlenerek dijital olarak sertifikalandırılması manasına gelen NFT’lere (non-fungible token) astronomik yatırımlar yapıyor.

Tahmin edilebileceği üzere birçok ünlü isim de NFT furyasına dahil olmuş durumda. Dünyaca ünlü Kanadalı pop yıldızı Justin Bieber da bu isimlerden sırf birisi. 27 yaşındaki sanatçı, halihazırda birkaç NFT’ye sahip durumda; hatta Bieber’ın toplumsal medyada bulunan profil fotoğraflarından birisi de inBetweens koleksiyonuna ilişkin bir NFT. Artık de ünlü müzikçinin yeni bir NFT satın alımı yaptığı ortaya çıktı.

Tek bir NFT’ye 1.3 milyon dolar ödedi

Gelen haberlere nazaran müzik platformlarında milyarlarca sefer dinlenme sayısına ulaşan Bieber, tanınan NFT pazar yeri OpenSea’den ‘Bored Ape Yacht Club’ isimli koleksiyona sahip bir NFT’yi 500 Ethereum’a (ETH), yani 1.3 milyon dolara satın aldı.

Bieber’ın bu satın alımı reaksiyonlara de yol açtı. Toplumsal medyada bulunan kullanıcılar, ünlü müzikçinin ‘kazıklandığını’, satın alınan NFT’nin 1.3 milyon dolar edecek kadar ender olmadığını ve kendi fiyatından beş kat daha fazla olduğunu söz etti. NFT’nin platformdaki taban fiyatının, Bieber’ın satın aldığı fiyattan çok daha düşük olması da bu yansıları destekleyen ayrıntılar ortasında yer aldı.

Her biri birbirinden farklı 10.000 maymundan oluşan ‘Bored Ape Yacht Club’ koleksiyonu, dünyanın en tanınan koleksiyonları ortasında yer alıyor. Nadirliğine nazaran yüzbinlerce, hatta milyonlarca dolara alıcı bulan bu görseller birçok ünlü ismin de ilgisini çekiyor. Bieber dışında daha evvel de Eminem, Post Malone, Stephen Curry üzere farklı alanlardan birçok ünlü isim uçuk fiyatlar ödeyerek bu koleksiyondan NFT’ler satın almıştı.