Samsung Galaxy A53 5G’nin Görselleri Sızdırıldı

Dünyanın en çok telefon satan markalarından olan Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, her yıl yeni telefonlarıyla kullanıcı tecrübesini daha âlâ hâle getirmeyi amaçlıyor. Şirketin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Galaxy A52 epey beğeni toplamıştı. Bu sebeple de bu yıl çıkacak olan Galaxy A53 5G, 2022’nin en çok beklenen telefonları ortasında yerini aldı.

Şimdi de bu telefon hakkında kıymetli gelişmeler yaşandı. Teknoloji haberleri yapan WinFuture’a nazaran heyecanla beklenen telefonun birkaç yeni kamera özelliği ve basın görselleri sızdırıldı. Gelen yeni imgeler, telefonun daha evvel sızan imgelere benzerlik gösterdiğini ortaya koymuş oldu.

A52’ye misal bir tasarım

Görüntüler incelendiğinde A53 5G’nin, A52’den çok farklı bir tasarımı olmadığını söyleyebiliriz. Her iki telefonda da metal çerçeve ve art tarafında yüksek darbelere güçlü olduğu belirtilen polikarbonat materyal kullanıldığı için benzerlikler göze çarpıyor. Göze en çok çarpan farkın da kameranın etrafını kaplayan bölgenin A53 5G’de A52’den daha ‘yumuşak’ köşe dizaynına sahip olması olduğunu söylemek mümkün.

Sızıntılara nazaran dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak olan A53 5G’nin kamera sisteminde; 12 MP ultra geniş sensörlü ana kamera, 5 MP derinlik kamerası ve 5 MP’lik makro sensör bulunacak. Bunlara ek olarak telefonun; Exynos 1200 işlemciye, 2400×1080 çözünürlüğe sahip 6,5 inç Muhteşem AMOLED 120 Hz ekrana 5,000 mAh batarya gücüne sahip olacağı tabir edildi. Samsung hakkında yayımladığı haberlerle tanınan Sammobile’ye nazaran de telefonun Mart ayında resmi olarak duyurulması mümkün.

İşte sızan basın görselleri: