Samsung Galaxy S22 Ailesindeki 2 Eksik

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dün gerçekleştirdiği Galaxy Unpacked etkinliğinde 2022 yılındaki birinci amiral gemisi telefonları Galaxy S22 ve Galaxy S22+ ile Galaxy S22 Ultra‘yı resmen duyurdu. Şirket ayrıyeten yeni kuşak özelliklerle tanıttığı tableti Galaxy Tab S8‘i de Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıttı. Şirketin dikkat çeken yepyeni teknolojilerini de bu aktiflikte tanıttığını belirtmeden geçmeyelim.

Samsung’un dünkü aktifliği, hakikaten de dolu doluydu. Aktifliğin gözdesi, iddia edilebileceği üzere Galaxy S22 ailesiydi. Samsung’un yaptığı tanıtım, bu telefonları öve öve bitiremedi. Lakin bu telefonların iki noktada eksik kaldığından kimse bahsetmedi. Artık sizlerle, Samsung Galaxy S22 ailesindeki iki değerli eksikten bahsedeceğiz. Bunlardan bir tanesi görmezden gelinebilir olsa da oburu, birtakım tüketiciler için sorun olabilir üzere görünüyor.

İşte Samsung Galaxy S22 ailesindeki eksikler

Kulaklık girişi bulunmuyor

Teknoloji devleri, bir periyotlar epeyce tanınan olan 3.5 mm’lik kulaklık girişlerini terk edeli uzun vakit oldu. Apple’ın iPhone 7 serisi ile başlattığı furya, başka teknoloji şirketleri tarafından da kolaylıkla benimsendi. Aslında bu durum, pek de kıymetli değil. Çünkü uygun dönüştürücüler ile Galaxy S22’lere kablolu kulaklık takılabiliyor. Üstelik Samsung, bu telefonların ön sipariş evresinde kablosuz kulaklık kampanyası da düzenleyecektir. Bu yüzden, kulaklık girişinin çok da değerli bir eksik olmadığını söyleyebiliriz.

microSD kart takılamayacak

Samsung Galaxy S22 ailesinin en kıymetli eksiği ise depolama alanı ile ilgili. O denli ki bu akıllı telefonlar, microSD kart girişi sunmuyor. Bu da Samsung Galaxy S22 serisinde yanlışsız depolama alanı seçilmesi gerektiği manasına geliyor. Örneğin Türkiye’de Samsung Galaxy S22 almak isteyen bir tüketici, sadece 128 GB’lik versiyonu tercih edebilecek. Galaxy S22+’ta ise 128 GB’ye ek olarak 256 GB’lik versiyon bulunacak. Galaxy S22 Ultra’yı satın almak isteyenlerse 512 GB’ye kadar tercih edebilecekler.

Elbette bu durum, telefonlar için ödenecek paranın ölçüsünü da değiştirecek. Şayet Samsung Galaxy S22 satın almayı düşünüyorsanız, telefonun bu eksiğini kesinlikle göz önünde bulundurun ve doğru tercihi yapın.

Samsung Galaxy S22 ailesi ön inceleme görüntümüzü aşağıdan izleyebilirsiniz

YouTube video