Twitter, Topluluk Özelliğini Güncelliyor: Yazı Tipleri Yolda

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın birden fazla sohbet kümenizi birebir çatı altında toplamanıza imkan sağlayacak ‘Topluluk’ özelliğini getirmesinden bahsetmiştik. WhatsApp’a gelecek olan bu güncellemeyle bu özelliğin yanı sıra birçok yenilik de beraberinde gelecek.

WhatsApp üzere bu özelliği yeni duyuran platformlar dışında, halihazırda topluluk özelliğine sahip uygulamalar da mevcut. Topluluk özelliğini geçtiğimiz aylarda kullanıma açan Twitter, tıpkı vakitte birçok tartışmaya sebep olan ve yıllardır konuşulan ‘beğenmeme’ özelliğini de kullanıma açacağını duyurmuştu.

Topluluk yöneticileri, üyelerin insanları davet edip edeyemeceğine kadar verebilecek

Topluluk özelliği, birçok insan tarafından epeyce fonksiyonel bir kullanıma sahip. Lakin hala eksikleri olduğu kesin. Twitter’da bu özelliğin biraz daha üstüne düşmeye karar vermiş olacak ki, birkaç değişiklik eklemeye hazırlanıyor. Gelecek olan bu güncellemeyle birlikte artık topluluk yöneticileri, üyelerin öteki bir insanı davet edip edemeyeceğine karar verebilecek. Topluluklara davetlerle ilgili gelecek olan bu özellik ile, iki topluluk çeşidi olacak:

  • Herkese Açık Topluluk: Herkesin Topluluğa katılabildiği ve tüm üyelerin öbür insanları davet edebildiği topluluk.
  • Kısıtlı Topluluk: Üyesi olmak için topluluğa istek gönderilen kısıtlı topluluk. stekler moderatör yahut yönetici tarafından onaylandıktan sonra topluluğa erişim sağlanabilecek. Şayet kısıtlı topluluğun moderatörü yahut bir mevcut üyesi tarafından davet edilirseniz ise topluluğa istek göndermenize gerek kalmayacak.

Yeni yazı tipleri geliyor

Twitter’ın üzerinde çalıştığı bir öteki özellik ise kullanıcıların kullanıcıların yazdıkları yazıları daha eğlenceli yahut dikkat cazibeli hale getirmesine imkan sağlayacak. Nima Owji’nin paylaşımına nazaran Twitter yakında kalın, italik, üstü çizili ve altı çizili gibi biçimlerde yazılar yazabileceğimiz yeni özelliğini kullanıma sunacak. Tweetlerde ve cevaplarda geçerli olan 280 karakter sınırlaması ise devam ediyor. Twitter sözcüsü yaptığı açıklamada ilerleyen günlerde Twitter makaleleri hakkında çalışmalar yaptıklarını ve daha fazla detay paylaşacaklarını doğruladı.