Efsanevi GoldenEye 007 Oyununu Geri Dönebilir

Klasik James Bond sineması GoldenEye’ın 1997 yılında çıkan ve bir periyodu kasıp kavuran oyunu GoldenEye 007, uzun bir mühlet Nintendo64’ün gelmiş geçmiş en yeterli oyunlarından biri olarak kabul edildi. Oynayan insanların birçoklarının bir periyot en sevdiği oyun oldu ve o denli ki yıllar sonra gelen grafik iyileştirmesinde bile oyun tekrar bir patlama yaşadı.

Efsanevi oyun her ne kadar tarihe karışmış üzere görünse de James Bond hayranlarını sevindirecek kimi haberlerimiz var. Geçtiğimiz günlerde Xbox’ın CEO’su Phil Spencer tarafndan yapılan açıklamayı hatırlarsınız. Kimi eski oyunların geri gelebileceğini söyleyen Spencer’ın bahsettiği oyunlardan birisinin GoldenEye 007 olabileceği düşünülüyor. Pekala bunu bizlere düşündürten ne oldu? Gelin bakalım…

GoldenEye 007’nin 55 başarımı Xbox’ta yayınlandı

James Bond’un resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımı hatırlatacak olursak paylaşımda şöyle diyordu: “Bu yıl James Bond serisinin 60. yılını kutluyoruz. 2022’deki duyurulara, etkinliklere ve yeni içeriklere dikkat edin.” Atılan bu tweetle başları karıştıran James Bond grubu, Golden Eye 007’nin yeni bir oyununun çıkmasından ümidini kesenleri de düşündürmüştü.

Bu açıklamanın akabinde çok geçmemişti ki, geçtiğimiz günlerde Xbox’ta GoldenEye 007’nin 55 başarımı ve bir de küçük resmi paylaşıldı. Yapılan bu sızıntının akabinde oyunun Xbox’ta yine düzenlenmiş bir versiyonunun çıkması mümkünlük kazandı.

Yıllar evvel tekrar Xbox tarafından GoldenEye 007’nin Xbox Live Arcade sürümünün geliştirilmekte olduğu bildirilmişti lakin Xbox’ın yöneticilerinden Phil Spencer, ‘GoldenEye 007’nin Xbox’ta olmamasının sebebinin oyunun haklarından kaynaklandığını’ söylemişti. Oyunun haklarıyla ilgili sorun giderildiyse tahminen de önümüzdeki günlerde Xbox’ta GoldenEye 007’nin bir yeniden düzenlenmiş versiyonunu bile görebiliriz.

İşte bizleri GoldenEye 007’nin tekrar yayınlanacağına inandıran o tweetler:

Bu yıl James Bond serisinin 60. yılını kutluyoruz. 2022 boyunca duyurular, etkinlikler ve yeni içerikler için hazır olun.

GoldenEye 007 için bir muvaffakiyetim listesi ortaya çıktı.

Exophase’e nazaran GoldenEye 007, Xbox One için çıkacak.