Lamborghini Huracan STO ve Aventador SVJ Drag Yarışı

Bu yılın altıncı drag yarışı haberiyle araba tutkunlarını bir defa daha buraya davet ediyoruz. Yeni yılın ikinci ayında bomba üzere bir yarış düzenleyen ünlü YouTube araba kanalı carwow, Lamborghini Huracan STO ve Aventador SVJ modellerini drag yarışında teste tuttu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni drag yarışında ise iki güçlü araç kozlarını paylaşıyor.

Klasikleşen drag yarışlarında bu haftanın konukları Lamborghini Huracan STO ve Aventador SVJ oldu. Her iki modelin de yarış pistlerinin tozunu attırması için tasarlanmadığını söyleyebiliriz. Yarışın kendisine göz atmadan evvel her vakit olduğu üzere arabaların genel özelliklerine bir göz atalım.

Yarışçıların genel özellikleri:

Lamborghini Huracan STO yarışçımız ile başlayalım. 640 beygir ve 565Nm tork gücü üretebilen 5,2 litrelik V10 motor ile karşımıza çıkıyor. Bu araç otomatik vitestir. Lamborghini Huracan STO yarışçımızın yüküne bakacak olduğumuzda; 1339 kg ile tartıya çıkıyor ve tıpkı vakitte pistteki en hafif araçtır. Yarışmacımızın fiyatı ise 260 bin sterlin olarak belirtiliyor.

İkinci ve son yarışmacımız ise Aventador SVJ. Araçta 6.5 litrelik doğal V12 motor bulunuyor. Ayrıyeten araba 770 beygir ve 690Nm ile en fazla gücü azaltıyor. Aventador SVJ, 1525 kg tartısıyla tartıya çıkıyor. Yarışmacımızın fiyatı ise 380 bin sterlin olarak belirtiliyor.

Şimdi de sıra bu iki güçlü rakibin kozlarını paylaştığı yarışa geldi. Yarışın birinci etabında (4:02 ve 4:27) araçların kalkış suratları teste tutuluyor. İkinci etaptaysa (5:13 ve 7:08) arabaların sürüş sırasında hızlanma kabiliyetleri yarıştırılıyor. Üçüncü ve son etapta (9:55) da fren testi yer alıyor.

Lamborghini Huracan STO ve Aventador SVJ Drag Yarışı

YouTube video