Twitter, Tweetlere Videoyla Tepki Verme Özelliğini Getiriyor

Seveni olduğu kadar sevmeyeninin de olduğu TikTok, her ne kadar eleştiriliyor olsa da platformun pek çok toplumsal medya platformuna ‘ilham’ kaynağı olduğu ziyadesiyle açık. Bugüne kadar öbür tüm toplumsal medya platformları, en az bir TikTok gibisi özelliği yayımlamışken bugün, Twitter’dan da yeni bir örnek geldi.

Twitter, Tweetleri alıntılama kavramını değişik bir boyuta taşımaya başladı. ‘İnternetin SMS’i’ olarak tanımlanan, yazının ön planda olduğu platform, bu bariyeri yıkacak büyük bir atılım yaparak Tweetlere görüntü ile reaksiyon verme özelliğini test etmeye başladı. Özellik, Twitter’ın Kıdemli Eser Yöneticisi Sam Haveson tarafından da test olarak paylaşıldı.

Twitter’ın görüntü ile reaksiyon verme özelliği bu türlü görünecek

Özelliğin canlı örneği:

Videoyu görüntüleyemiyorsanız tıklayın.

Şu anda sırf sonlu sayıdaki iOS kullanıcıları için kullanıma açılan test özelliği, Twitter’a ‘Tweeti reaksiyonla alıntıla’ seçeneğini ekledi. Bu seçeneğe basıldığında kullanıcılar, Tweetin ekranda yer alacağı formda görüntü çekerek Tweet hakkındaki yorumlarını paylaşıyorlar. Twitter’ın yeni özelliğineyse elbette Twitter kullanıcılarından reaksiyon gecikmedi.

Twitter, platformu hedefinin dışına çıkarmakla suçlanırken şirket, bu türlü bir özelliğin neden test edildiği konusunda açıklamada bulundu. Şirket, özelliği kullanıcılara ‘kendilerini söz etmeleri için daha yaratıcı yollar’ vermek istediği için geliştirdiğini belirtti. Özelliğin Twitter’a kalıcı olarak yerleşip yerleşmeyeceği, hudutlu sayıdaki iOS kullanıcılarının vereceği geri dönüşe bağlı olacak.