Uncharted Serisine Yeni Bir Oyun Daha Geliyor

Biliyorsunuz ki Uncharted, serinin birinci 4 oyunuyla epeyce büyük bir beğeni toplamıştı. Serinin en beğenilen oyunlarından biri de son oyun Uncharted 4: A Thief’s End oldu. Oyun 2016 yılında PS4’ün en âlâ oyunu olarak değerlendirildi.

Nathan Drake’in hazine avı maceralarını adeta bir sinemanın içindeymişsiniz üzere yaşatan oyun, kimi vakit duygulandırıp, kimi vakit da şaşırtıyor. Her oyunu hayli akıcı ve aksiyon dolu ilerleyen serinin son oyununda ise baş karakterimiz Nathan oyun serisine veda etmişti.

Uncharted sevenlerin yeni oyunla birlikte bir başka merakla beklediği sineması ise 18 Şubat’ta vizyona girecek. Hayranlarının yaklaşık 10 yıldır beklediği sinemanın başrollerini Tom Holland ve Mark Wahlberg paylaşıyor. Sinema, Uncharted: Naughty Dog’dan da hayli izler taşıyor. Sinemanın vizyona girişi için gün sayarken de serinin geliştiricisi Naughty Dog’dan yeni bir haber daha geldi.

Seriye yeni bir Uncharted oyunu daha geliyor:

Geliştirici Naughty Dog, Uncharted serisine dönebileceklerini ve Uncharted 5 geliştirme olasılıklarının hayli yüksek olduğunu açıkladı. Serinin son oyunu Thief’s End’i, son olarak çıkarttıları Uncharted: The Lost Legacy DLC’si ile genişletmişlerdi. Bununla birlikte geliştiriciler, kendileri de dahil pek çok insanın seriyi çok sevdiğini ve seriye yeni bir oyun daha eklemek istediklerini söyledi lakin tekrar de bunu sinemanın çıkışından sonraya bırakacakları kesin. Yani yakın bir zamanda yeni oyunu oynayamayacağız.

Oyunun yeni baş karakteri yahut karakterleri ile ilgili de şimdi bir şey muhakkak değil. Seçim yapılabilecek birçok karakter var. Lost Legacy’den Chloe Frazer ve Nadine Ross’un yanı sıra Nathan’ın iş ortağı Sully ve kardeşi Sam de yeni baş karakterimiz yahut karakterlerimiz olabilir. Natürel bunlar yalnızca varsayımdan ibaret, ilerleyen günlerde hepimizi yanıltacak bir açıklama da gelebilir. Bekleyip göreceğiz…