Tesla Cybertruck Üretimi Yine Ertelendi

Elektrikli araba denildiğinde akla birinci gelen şirketlerden birisi olan Tesla, 2021 yılının son çeyreğinde elde ettiği geliri bugün içinde açıklamıştı. Şirket, bir evvelki yıla nazaran 7 kattan daha fazla gelir elde ederek toplam kârında yeni bir rekora imza attı.

2019 yılında, farklı tasarımı ile SUV modeli Cybertruck’ı kullanıcıların beğenisine sunulmak için tanıtılmıştı. Bu haftanın başlarında da Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk, merakla beklenen Cybertruck’ın tekrardan ertelendiğini duyurdu.

Tesla Cybertruck Üretimi 2023 yılına ertelendi

Şimdi, beklenen araç önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek. Elektrikli araba üreticisinden Cybertruck’ın tekrardan bir üretim gecikmesiyle karşı karşıya olduğu söylendi ve Musk bunu resmen onayladı. Ayrıyeten, araba üreticisinin tedarik zincirinde devam eden külfetlere karşın elektrikli araç sevkiyatlarında yüzde 50’den fazla artış gösteren üç aylık rapor geliri ve teslimat detaylarını paylaşılmasıyla da dikkat çekiyor.

O vakitten beri şirket, üretimini 2021’in sonlarına ertelemek zorunda kaldı. Sonrasında da Covid-19 salgını sebebiyle üretimin 2022’nin sonlarına yanlışsız üretilecek denildi. Ve artık, Cybertruck’ın üretimi üçüncü kez ertelendi. Cybertruck’ın üretiminin yanısıra şirketin tırı ve spor arabasının üretimi de ertelendi.

Elon Musk piyasaya çıkar çıkmaz, yılda yaklaşık 250.000 Cybertruck satış maksadının olduğunu fakat tanıtılan bir dizi yeni teknoloji nedeniyle bu maksadın çeşitli pürüzlerle karşı karşıya olduğunu söyledi. Ayrıyeten Musk şu formda açıklama yaptı; “Bataryalar muhtemelen Cybertruck üretiminde sınırlayıcı faktör olmayacak, harikulade bir teknolojiye sahip olmamıza karşın Cybertruck’ı nasıl uygun fiyatlı hale getireceğimiz konusunda daha çok endişeleniyorum” dedi.