Google, Play Store’a Teklifler Sekmesi Getiriyor

2.2 milyondan fazla uygulamanın olduğu Play Store her geçen gün bu havuzu daha da büyütüyor. Bununla birlikte uygulamaların toplam indirmesi de 50 milyonu aşmışdurumda. Google, Play Store için yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor.

Google, Play Store’a ‘Teklifler’ sekmesini getireceğini açıkladı. Bu özellik ile birlikte seyahat, alışveriş, medya, cümbüş, fitness ve daha pek çok alanda oyun ve uygulamardaki fırsatları keşfedebileceğiz.

‘Teklifler’ sekmesi oyunlarda ve oyun içi öğelerde indirim içerecek

Google Play’deki en âlâ uygulama ve oyunlardan kimilerinin geliştiricileriyle iş paydaşlığı yapan Google, her gün yeni fırsatlar ekleyeceklerini açıkladı. Uygulamaların özel tekliflerini içerecek sekme, ayrıyeten oyunlarda, oyun içi öğelerde indirimler ve sonlu periyodik fırsatları içerecek.

Yeni sekmeyle birlikte kullanıcılar, filmlerde ve kitaplarda da indirimlerden de yararlanabilecek. Ayrıyeten birtakım uygulamar için 30 gün fiyatsız deneme mühleti ve uzatılmış deneme müddetlerinden de faydalanılabilecek.

Teklifler sekmesi, ana sayfadaki “Oyunlar” ve “Uygulamalar” sekmelerinden çabucak sonra yerini alacak. Google, önümüzdeki haftalarda sekmenin ABD, Hindistan ve Endonezya’da kullanabileceğini, 2022 içerisinde de öteki ülkelere geleceğini duyurdu.