Pokemon Legends: Arceus nihayet çıktı

Geçtiğimiz aylarda ABD’li bir adam, iş yeri için aldığı pandemi takviye kredisinin büyük bir kısmını bir Pokemon kartına harcadı. Tek bir karta 57 bin dolar verdikten sonra krediyi palavrayla aldığı ortaya çıkan şahıs, mahpus ve para cezası istemiyle yargılandı.

Ayrıca Pokemon hayranlarını sevindirecek bir sızıntı da geçtiğimiz aylarda gündeme düşmüştü. Bu sızıntı; dizi ve sinema platformu denildiğinde akla birinci gelen platform Netflix’in canlı aksiyon Pokemon dizisi üzerinde çalıştığı sav edildi. Artık ise Pokemon’un yeni oyunu Pokemon Legends: Arceus Japonya’da çıktı.

Pokemon Legends: Arceus Japonya’da Çıktı

YouTube video

Pokemon Japonya’da çıkar çıkmaz büyük bir ilgi gördü ve oyun ile ilgili durmaksızın canlı yayın yapılmaya başlandı. Pokemon Legends: Arceus, Game Freak serisinin en son oyunu ve Nintendo, Pokemon serisinde ana başlık olarak listeledi. Açık uçlu keşif, yeni savaş mekaniği ve hatta kaynak toplama ve personelliği ile ana çizgi serisinden bugüne kadar en büyük geliştirmeler sunuyor. Hatta oyunun estetiği hakkında Breath of the Wild ve oyun mekaniği ile ilgili Monster Hunter oyunuyla karşılaştırıldı.

Hatta oyun ile ilgili birinci yama notu da paylaşıldı. Nintendo Switch’e özel olan Pokemon Legends: Arceus’un paylaşılan yama notlarının açıklamasında daha uygun bir oyun tecrübesi için kimi meseleler düzeltildi deniyor. Bu açıklamaya nazaran aslında ilk yama notunda gelen değişiklikler çok da gözle görülen bir kusur düzeltilmesi yapılmadı.

Pokemon Legends: Arceus’dan görseller