WhatsApp Mesajlarını Android ile iPhone Arasında Aktarma

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasıyla anlık iletileşme uygulamaları büyük ehemmiyet kazandı. Bunların en tanınan olanı ise iddia edebileceğiniz üzere WhatsApp. Bugün neredeyse her akıllı telefonda bulunan uygulama, kullanıcıların vazgeçilmezi olmuş durumda. Lakin bu uygulamanın uzun vakittir önemli bir sorunu var. O denli ki WhatsApp’ı Android’den iPhone’a taşımak pek de mümkün değil. Artık sizlere, bu bahiste muzdarip olanların işine yarayacak bir yazılımdan bahsedeceğiz.

Akıllı telefonunu yenilemek isteyen tüketicilerin Google’da aradıkları birinci konulardan bir tanesi, hiç elbet “WhatsApp yeni bir telefona nasıl transfer edilir?” problemidir. Aslında Google, Android 12 ile bu duruma bir tahlil üretti. Android 12 sayesinde kullanıcılar, WhatsApp’taki bilgilerini iPhone’lardan Android 12’li telefonlara çarçabuk taşıyabilecekler. Fakat tüm akıllı telefonların Android 12’ye sahip olamayacağını düşünecek olursak, iCareFone Transfer birçok vakit hayat kurtarıcı olabilir üzere görünüyor. Pekala WhatsApp iletileri nasıl kopyalanır, yeni bir aygıta transfer nasıl yapılır?

WhatsApp bildirilerini iPhone’dan Android telefonlara aktarma

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın en yeni taşınabilir işletim sistemi Android 12, iPhone’lardan bildiri ve data transferine müsaade veriyor. Üstelik bu süreçler çok kısa bir müddet içerisinde tamamlanabiliyor. Açık konuşmak gerekirse bu özellik, Android’in bir tercih nedeni haline gelmesini bile sağladı. Çünkü kullanıcılar, Android telefon kullanırken bildirilerini taşıyamadıkları için bir iPhone’a geçiş yapmak istemiyorlardı. Artık sizlere hem Android 12’li aygıtlar için hem de öbür işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlar için WhatsApp taşıma sürecini nasıl yapacağınıza bakacağız. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, bir iPhone’dan Android 12’li telefona nasıl WhatsApp bildirilerini aktaracağınıza yakından bakalım.

WhatsApp bildirileri iPhone’dan Android 12’li telefona nasıl aktarılır?

 • Adım #1: Telefonun Android 12’yle çalıştığına emin olun.
 • Adım #2: iPhone ile Android telefonu USB-C Lightning kablo ile birbirine bağlayın.
 • Adım #3: Ekrandaki talimatları izleyin.
 • Adım #4: Aktarmak istediğiniz bilgileri seçin.
 • Adım #5: Android aygıtta gösterilen QR kodu iPhone’dan okutun.
 • Adım #6: Açılan WhatsApp’ta bilgi transferine müsaade verin.
 • Adım #7: İşlemlerin bitmesini bekleyin.

Aslına bakacak olursak WhatsApp’ı yeni bir telefona taşımak bu kadar kolay. Lakin bu kolaylıktan faydalanabilmeniz için yeni kuşak bir Android telefona sahip olmanız gerekiyor. Tenorshare tarafından piyasaya sürülen iCareFone Transfer isimli yazılım ise sırf Android 12 ile çalışan telefonlarda değil, tüm Android ekosisteminde kullanılabiliyor. Üstelik bu yazılım sayesinde Android telefonlardaki iletileri iPhone’a da aktarabilirsiniz. Bu durumun Türkiye kurallarında milyonlarca kullanıcı için çok daha avantajlı olduğunu rahatlıkla lisana getirebiliriz. Pekala iCareFone Transfer nasıl kullanılır?

iCareFone Transfer WhatsApp Transfer olarak da bilinen uygulama, WhatsApp bildirilerinizi dakikalar içerisinde Android’den iPhone’a ya da iPhone’dan Android’e taşımanıza imkan tanıyor. Yani bu uygulama sayesinde “WhatsApp yeni bir telefona nasıl transfer edilir?” sorusuyla ilgili saatler süren araştırmalar yapmanıza gerek kalmıyor. Şayet hazırsanız, iCareFone Transfer ile WhatsApp bildirilerini nasıl aktaracağınıza hep birlikte bakalım.

WhatsApp, Android’den iPhone’a nasıl taşınır?

 • Adım #1: iCareFone Transfer’i yükleyin.
 • Adım #2: WhatsApp’ı yedekleyin.
 • Adım #3: WhatsApp’ı doğrulayın.
 • Adım #4: Verilerin oluşturulmasını bekleyin.
 • Adım #5: Dataları iPhone’a aktarın.

Adım #1: iCareFone Transfer’i yükleyin:

Burada bulunan ilişkiyi kullanarak iCareFone Transfer yazılımı indirin ve bilgisayarınıza kurun. Uygulamayı indirirken kendi bilgisayarınızın işletim sistemini doğru seçmeyi unutmayın. Yani Windows ya da Mac için gerçek sürümü seçin. İndirme ve yükleme süreçlerini de tamamlayın. Üstte gördüğünüz fotoğraftaki uygulama sayfasına ulaşın. Transfer butonuna tıkladıktan sonra onay verin.

Adım #2: WhatsApp’ı yedekleyin:

Verilerinizi kopyalayacağınız telefondaki WhatsApp uygulamasına girin ve yedekleme sürecini yapın. Bunun nasıl olacağını bilmiyorsanız, iCareFone Transfer ekranındaki ekran manzaralarını izleyin. Şayet ekran imgesi tanıdık gelmiyorsa, Android telefondaki WhatsApp’ı açtıktan sonra evvel sağ üstteki butona tıklayın. Akabinde Sohbetler ve Sohbet yedeği butonlarını kullanın. Açılan sayfada sohbetlerinizi dilediğiniz üzere yedekleyebileceksiniz.

Adım #3: WhatsApp’ı doğrulayın:

Uygulama üzerinden WhatsApp hesabınızı doğrulayın. Alan kodunu ve telefon numaranızı girdikten sonra Verify butonuna tıklamanız gerekmektedir. Onay sürecini tamamladıktan sonra süreçlerin büyük kısmı tamamlanmış oluyor. En azından sizin yapacağınız bir şey kalmadığını rahatlıkla lisana getirebiliriz.

Adım #4: Bilgilerin oluşturulmasını bekleyin:

iCareFone Transfer, kopyalayacağınız bilgileri dosyalayacak. Bu sürecin bitmesini bekleyin. Akabinde da bilgilerin kopyalanacağı iPhone’da WhatsApp hesabınıza giriş yapın. Bu süreç sayesinde WhatsApp bilgilerinizin transferine hazırlanmış olacaksınız.

Adım #5: Dataları iPhone’a aktarın:

İlk dört adımdan sonra WhatsApp bilgileriniz, yeni iPhone’unuza kopyalanmaya başlayacaktır. Bu konuda yapabileceğiniz bir şey yok. Bilgilerinizin büyüklüğüne nazaran transfer süreci zaman alabilir. Süreçlerden sonra telefonunuz yine başlatılacaktır. Yine başlatma sırasında da korkmanız gereken bir şey olmadığını belirtelim.

WhatsApp, iPhone’dan Android’e nasıl taşınır?

 • Adım #1: iCareFone Transfer’i yükleyin.
 • Adım #2: WhatsApp’ı yedekleyin.
 • Adım #3: WhatsApp’ı doğrulayın.
 • Adım #4: Verilerin oluşturulmasını bekleyin.
 • Adım #5: Dataları Android telefona aktarın.

Aslına bakacak olursak iCareFone Transfer ile iPhone’dan Android’e WhatsApp iletilerini taşımak, genel olarak Android’den iPhone’a taşımak ile aynı evrelere sahip. Uygulamayı açtıktan sonra datalarınızı yedekleyin ve akabinde da hesap doğrulama sürecini gerçekleştirin. Bu süreçten sonra zati sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Uygulama, datalarınızı otomatik olarak dosyalayacak ve Android aygıtınıza aktaracaktır. Bu sürecin bilgi büyüklüğüne nazaran vakit alacağını unutmayın yeterli…

Bu içeriğimizde sizlerle, iCarefone Transfer for WhatsApp uygulaması üzerinden WhatsApp iletilerin Android’den iPhone’a ya da iPhone’dan Android’e nasıl aktarabileceğiniz aktardık. Ayrıyeten, sırf Android 12 için kullanabileceğiniz usulü de beğenilerinize sunmuş olduk. Diliyoruz ki WhatsApp yeni bir telefona nasıl transfer edilir sorusunun yanıtını rahatlıkla bulabilmişsinizdir.

Aklınızda kalan soru işaretleri için buradaki görüntüyü da izleyebilirsiniz

YouTube video