Xiaomi 12 Serisi Satış Rekoru Kırıyor

Teknoloji takipçileri bir müddettir Xiaomi’nin yeni akıllı telefon serisini tanıtması için bekliyordu. Özellikleri ve fiyatları hakkında yapılan varsayımlarla gündeme gelen Xiaomi 12 serisi, nihayet dört gün evvel resmen tanıtıldı.

Serinin tanıtımından birkaç saat sonra ise ön satışlara başlanmıştı. Lakin bugün, telefonların resmen satışa sunulmasıyla birlikte Xiaomi 12 serisine olan büyük ilgi daha net bir formda gözler önüne serildi.

5 dakikada 283 milyon dolarlık satış yapıldı:

Birkaç saat evvel satış bilgilerini açıklayan Xiaomi, yeni bir rekora imza attıklarını duyurdu. Paylaşılan datalara nazaran yalnızca 5 dakika içerisinde bütün satış noktalarından 283 milyon dolarlık gelir elde edildi. Şirketin rekoru elinde tutan bir evvelki serisi Xiaomi Mi 11 olmuştu. Tekrar misal biçimde uzun müddet gündemde kalan akıllı telefon serisi satışa sunulduktan 5 dakika sonra 236 milyon dolarlık gelir elde edilmişti.

Seri ile ilgili kullanıcılardan birinci yorumlar da gelmeye başladı. Xiaomi 12 serisi hakkında kullanıcıların genel görüşü, telefonların son derece şık göründüğü ve ileri teknoloji olduğu tarafında. Performans açısından da Xiaomi’nin yeni serisinin âlâ bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Bu nedenle kullanıcılar tarafından böylesine büyük bir ilgiyle müsabakası olağan karşılanabilir. Buna ek olarak, Xiaomi üç gün evvel de Android tabanlı yeni arayüzü MIUI 13’ü tanıtmıştı. Çinli şirket, böylece kullanıcılarını bir hafta içinde iki kere kendine çekmeyi başardı.