Lewis Hamilton’ın Abisinden Açıklama Geldi

Yıllardır görmediğimiz düzeyde heyecanlı ve çekişmeli geçen Formula 1 2021 sezonu, şampiyonluk uğraşı veren iki pilotun eşit puanlarla son kere bitiş çizgisini geçmesiyle sonlandı. Abu Dhabi Grand Prix’inin çoğunluğunu yarışın lideri olarak sürdüren Hamilton, 5 çeşit kala yapılan kazanın ve çıkan güvenlik aracının akabinde son çeşitte Max Verstappen tarafından geçildi.

Sekizinci şampiyonluğunu son cinste Verstappen’e kaptıran Hamilton, yarışın akabinde hiçbir formda varlığına dair bir iz göstermedi. Sadece geçtiğimiz günlerde şövalyelik unvanını alırken kameralara poz veren Hamilton, burada da bir açıklama yapmadı. Hamilton’ın sosyal medyadaki sessizliği de sürerken bugün ağabeyinden bir açıklama geldi.

“Lewis’in durumu iyi”

Lewis Hamilton’ın yarış pilotu ağabeyi Nicholas Hamilton, Twitch’te yayın açtığı sırada kardeşi Hamilton’ın durumu hakkında sorularla karşılaştı. Nicholas, bu soruları üstü kapalı cevaplasa da yeniden de Lewis’in neden hiç toplumsal medyaya girmediğini de anlatmış oldu. Nicholas’ın kardeşi Lewis hakkında yaptığı açıklama şu formdaydı:

“Lewis âlâ. Sanırım toplumsal medyaya biraz orta veriyor, onu suçlayamam. Toplumsal medya çok toksik bir yer olabiliyor fakat buna karşın o güzel. Şu anda çocukların kayak yapmasını izliyor.”

Twitter’da 6,9 milyon, Instagram’daysa 26,4 milyon takipçiye sahip olan Lewis Hamilton, Abu Dhabi’deki yarışın finalinden bu yana hiçbir halde paylaşımda bulunmadı. Bununla birlikte Hamilton, takip ettiği herkesi, kendi köpeğinin Instagram hesabını dahi takipten çıkardı. Son cinste şampiyonluğu kaybetmek ve bunda tartışmalı kararların da rol oynaması hayli moral bozucu olsa gerek..