Xiaomi 12 Ultra Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, son yıllarda piyasaya çıkardığı akıllı telefonlarla isminden sıkça kelam ettiriyor. 2011 yılında birinci telefonu Xiaomi Mi 1 ile kesimde var olmaya başlayan dev teknoloji şirketi, günümüzdeki pek çok akıllı telefon üreticisi üzere kamera teknolojisini geliştirmek üzere çalışmalar yapıyor.

Dev şirket, özellikleri ve fiyatıyla teknoloji severleri heyecanlandıran Xiaomi 12’nin satışa sunulmasıyla yeni bir satış rekoruna imza attı. Şirketin yakın vakitte satışa sunduğu, merakla beklenen telefon serisi Xiaomi 12’nin akabinde serinin devamı olacak Xiaomi 12 Ultra ile kameraya verdiği önemi bir kere daha kanıtlayacağı düşünülüyor.

Xiaomi 12 Ultra ne vakit satışa sunulacak?

Geçtiğimiz hafta yeni amiral gemisi telefon serisi Xiaomi 12’yi tanıtan Xiaomi, yakın vakitte Xiaomi 12 Ultra’yı da tanıtacak. Bu hafta Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X modelleri tanıtıldı ve çok kısa müddette stoklar tükendi. Lakin Xiaomi 12 serisi bu modellerle sonlu kalmayacak. Şirketin Premium amiral gemisi olacağı düşünülen Xiaomi 12 Ultra modeli yakında piyasaya çıkacak. Xiaomi 12 Ultra’nın serisinin tüm özelliklerinin yanı sıra kamerasıyla fark yaratması bekleniyor.

Xiaomi 12 Ultra, QuadHD+ çözünürlüğe sahip 120 Hz AMOLED ekra, Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, 12 GB Ram ve 512 GB’a kadar genişletilebilen depolama alanına sahip olacak. Tüm bu sistem en az 4500 mAh kapasiteli bir pile sahip olacak ve süratli kablolu-kablosuz şarj dayanağıyla gelecek. Fakat Xiaomi 12 Ultra’nın serinin öteki modelleriyle ortasındaki en dikkat cazip özelliği ise dünyanın en büyük fotoğraf makinesi üreticisi Leica Camera AG’nin üretmiş olduğu merceklerle donatılmış olması olacak.

Xiaomi 12 Ultra’nın Leica optiğe sahip dört ana kamerasındaki, 192 megapiksellere ulaşan sensörü ve telefoto lensleriyle öne çıkacağı tez ediliyor. Kullanıcılarının imaj üretme tecrübesini hayli keyifli hale getirecek bu modelin çok yakında, Şubat ayının başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.