Mercedes E-Serisi Öne Çıkan Özellikleri ve Fiyat Listesi

Klasik sedan segment dış dizaynlarına tüm otomobilseverler aşinadır. Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan ise bildiğiniz her şeyi unutmanız için dizayn edildi. Bildiğimiz dizaynlara nazaran çok daha şık ve sportif olmasına karşın içinde hala deneyiminden aldığı gücü sunan bir motor gizli. Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan çok daha lüks ve çevik görünmekle kalmıyor, sahiden o denli.

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan, özenle dizayn edilmiş dış dizaynını güçlü performansıyla desteklediği üzere birebir vakitte donatıldığı akıllı teknolojiler ve özel güvenlik sistemleriyle günümüz şoförlerinin tüm muhtaçlıklarını muvaffakiyetle karşılıyor. Bildiğimiz sedan anlayışını değiştiren Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan evvel çıkan özelliklerine ve 2021 fiyatlarına yakından bakalım.

Tasarım ve özellikler: 64 farklı renkteki ortam aydınlatması

YouTube video

Zarif ve dinamik, tahminen de Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan’ı anlatacak en güzel sıfatlar. Zira motor kaputu uzatıldı ve kubbeler eklendi. Bu dizayna uygun olarak tekrar dizayn edilen farlar ise çok daha çağdaş bir görünüm sağlıyor.

Geniş omuzlu olarak tanımlanan iki kesim stop lambalı art tasarım ve yeni jant seçenekleri ile farkı hissediyorsunuz. AMG tasarım konsepti Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan’a çok daha çarpıcı ayrıntılar eklerken Exclusive tasarım konsepti, modellere ince krom ayrıntılar ekleyerek itibarlı bir görünüm sağlıyor.

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan’ın ön konsolunda akıllı cümbüş sistemi MBUX ile karşılaşıyorsunuz. Eşsiz bir dizayna sahip olan direksiyon simidi, 64 farklı renkteki ortam aydınlatması, konforu arttırılmış koltuklar, gri dişbudak ağacından mat cilalı süslemeler ve Burmester ses sistemi ile eşsiz bir iç tasarım karşınıza çıkıyor.

Gece paketi, MULTIBEAM LED farlar, çok işlevli direksiyon simidi üzere özellikleri ekleyebileceğiniz paketler sayesinde Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan’ı büsbütün özelleştirmeniz mümkün. Rengini, döşemesini, tavan döşemesini ve süslemelerini de büsbütün özelleştirmeniz mümkün.

Performans ve konfor: Yol durumuna nazaran kendini ayarlayan süspansiyon sistemi

ENERGIZING paketleri ve ortam aydınlatmalarıyla eşsiz bir iç tasarım tecrübesi yaşayabileceğiniz Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan, hafıza paketi ile çok daha rahat, size nazaran ayarlanabilir koltuklar ve Burmester Surround ses sistemi ile art plan gürültüsünden uzak seyahatler sunuyor.

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan’ın arttırılmış gerçekliğe sahip navigasyon sistemi ile yolunuzdan bir an olsun şaşmayacak, el hareketleriniz ve sesle denetim edebileceğiniz MBUX sistemi ile cümbüşten geri kalmayacak ve tüm bunları ‘Hey Mercedes’ üzere kolay bir komutla denetim etmenin keyfini yaşayacaksınız.

AIR BODY CONTROL havalı süspansiyon sistemi yol durumunu algılayarak kendini ayarlıyor. 9 ileri oranlı 9G-TRONIC otomatik şanzıman hem yakıt tasarrufu sağlıyor hem de çok daha sessiz vites değişimi yapmanızı sağlıyor. DYNAMIC SELECT özelliği sayesinde tek tuşla araç modunu değiştirmeniz mümkün.

Eşya Gözü paketi, ENERGIZING paketi, AIR-BALANCE paketi, Etkin Ergonomik Koltuk Paketi, Sıcaklık Konfor paketi, KEYLESS-GO Konfor paketi, Hafıza paketi, Akustik Konfor paketi ve Güneş Muhafaza paketi ile Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan’ı çok daha konforlu bir araç haline getirmek elinizde.

Güvenlik: 360 derece görüş sağlayan kameralı park paketi

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan, Intelligent Drive olarak isimlendirilen bir konsepte sahip. Bu konseptin temel hedefi ise yol durumu ne olursa olsun akıllı yardımcılar sayesinde güvenliği sağlamak. Aktif Fren Yardımcı ise bu güvenlik tedbirleri ortasında en dikkat çeken özelliklerden bir tanesi.

Sürüş Yardım paketi, Kör Nokta Yardımcısı, Trafik Levhaları Yardımcısı, Geri Görüş Kamerası, PARKTRONIC Park Yardımcısı, Park Paketi, yüksek performanslı LED farlar, MULTIBEAM LED farlar, AGILITY CONTROL, AIR BODY CONTROL, DYNAMIC BODY CONTROL, DYNAMIC SELECT üzere özellikler Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan’ı çok daha inançlı bir hale getiriyor.

URBAN GUARD araç müdafaa, 360 derece kameralı park paketi, sürüş yardım paketi, ayna paketi, şerit takip paketi üzere ek paketler satın alarak Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan’ı çok daha inançlı hale getirerek çok daha huzurlu bir sürüş tecrübesi yaşayabilirsiniz.

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan teknik özellikleri:

 • 9G-TRONIC, 9 ileri oranlı otomatik şanzıman
 • 118 kW (160 PS) performans
 • 141 g/km CO2 emisyonu
 • 100 km’de 5.4 litre yakıt tüketimi
 • 18″ 10 çift kollu vanadyum grisi hafif alaşım jantlar
 • 64 renkli ambiyans aydınlatması
 • Açık damarlı kahverengi dişbudak ağacından, mat cilalı ahşap süslemeler
 • ARTICO deri kaplı orta konsol ve iç pencere pervazları
 • 1.4 metre yükseklik
 • 2.0 metre genişlik
 • 4.9 metre uzunluk

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan 2021 fiyatları:

 • E 200 d, Exclusive paket, dizel: 1.491.500 TL
 • E 200 d, AMG paket, dizel: 1.510.00 TL
 • E 300 d 4MATIC, Exclusive paket, dizel: 2.205.500 TL
 • E 300 d 4MATIC, AMG paket, dizel: 2.232.000 TL
 • AMG E 63 S 4MATIC+, Performance paket, akaryakıt: 5.399.500 TL

Bildiğimiz sedan segment araçlara yeni bir soluk getiren Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan öne çıkan özelliklerini inceledik ve 2021 fiyatlarını gördük. Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Sedan ve fiyatları hakkındaki fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.