Xiaomi 2022’de Kaç Telefon Modeli Çıkaracak?

Genelde piyasaya çok fazla ve sık sık akıllı telefon sürmesiyle tanınan Xiaomi için bu yıl da bir istisna olmayacak üzere görünüyor. Gelen bilgilere nazaran Çinli teknoloji devi şirketi en az 12 tane yeni akıllı telefonu bu yıl içerisinde satışa sunmayı planlıyor.

Oldukça sağlam ve dengeli bir sızıntı geçmişine sahip Digital Chat Station’a nazaran Xiaomi kodunda yaklaşmakta olan 12 adet yeni telefona dair referans bulunuyor. Kod isimlere sahip yeni telefonların neler olabileceğine dair ise kimi varsayımlar var.

Xiaomi’nin bu yıl içerisinde en az 12 yeni telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor

Gönderinin çevirisine nazaran, ‘munch’, ‘rubens’, ‘matisse’ ve ‘fog’ kod isimleri, muhtemelen K50, K50 Pro, K50 Pro Plus ve K50 Gaming Edition dahil olmak üzere Redmi K50 serisine atıfta bulunuyor. Snapdragon 870, Dimensity 8000 ve Dimensity 9000 yonga setleri tarafından desteklenecek olan yeni aygıtların şubat ortası ve sonunda geleceği kestirim ediliyor.

‘thor’ ve ‘loki’ kod isimli telefonların ise şu anda en güzel Snapdragon yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 1 ile donatılmış kamera odaklı amiral gemileri olduğu söyleniyor. Bu yeni ve argümanlı telefonların, Xiaomi 12 serisinin üyeleri olabileceği düşünülüyor. Katlanabilir telefon olduğu düşünülen ‘light’ ve ‘thunder’ kod isimli telefonların ise Xiaomi Mi Mix Flip ve Xiaomi Mix Fold 2 olabileceği varsayım ediliyor.

Son olarak Snapdragon 7 serisi yonga setlerini desteklemesi beklenen ‘zizhan’, ‘zijin’, ‘taoyao’ ve ‘opal’ kod isimli telefonlar var. Bu telefonlar, bu kod isimlerin daha evvel de ilişkilendirildiği Xiaomi 12 Lite ile uyuşuyor. Lakin bunlardan bir ya da iki adedinin, Snapdragon 2 serisi yonga setine sahip Redmi Note 12 serisine ilişkin olması da olası.