“Yakında Sadece Kripto Para Kazanılan Oyunlar Oynanacak”

Kripto para bölümünün son zamanlardaki popülerliğiyle birlikte geçmişte çıkan ve günümüzde geliştirilen yeni projelere de ilgi arttı. Bu projeler ortasında en fazla ilgi çekenlerden biriyse blok zincir tabanlı oyunlardı. Bu oyunların birçoğu, oyun oynadıkça kripto para kazanmanızı sağladığından popülerliğini artırmaya devam ediyor.

Peki blok zincir tabanlı oyunların giderek artması, oyun dünyasını ve oyuncuları nasıl etkileyecek? Bu soruya şu anda kesin olarak karşılık vermek her ne kadar sıkıntı olsa da Reddit kurucu ortaklarından Alexis Ohanian, bu soruya yanıt olabilecek bir değerlendirmede bulundu. Alexis, oyna-kazan temelli kripto para oyunlarının önümüzdeki 5 yıl içinde oyuncuların ana maksadı olacağını belirtti.

“Beş yıl içinde hasat edilen değil, hasatçı olacaksınız”

“Where It Happens” isimli podcast programına katılan Alexis Ohanian, “İnsanların %90’ı, oynadıkları mühlete bedel bir halde ödüllendirilmediği sürece bir oyun oynamayacaktır.” tabirlerini kullandı. Bu kelamlarını daha da açan Alexis, açıklamasına şu biçimde devam etti:

“Beş yıl içinde, aslında vaktinize gerektiği üzere kıymet vereceksiniz. Reklamlar için hasat edilmek ya da gerçekte sahip olmadığınız aptal çekiçleri satın almak için dolarlarca dolandırılmak yerine, tıpkı derecede eğlenceli olacak zincir üzerinde muadil bir oyun oynayacak ve gerçek kıymet kazanarak hasatçı siz olacaksınız.”

Tüm dünyanın metaverse’e geçişe yavaş yavaş hazırlanmaya başladığı şu günlerde metaverse, bilhassa oyun dünyasında kendisini göstermeye başladı. Oyuncuların bir şeyler inşa ederek ya da kazanarak sattıkları bu platformlarda oynadığınız mühlet ve yaptığınız vazifeler üzere şeylerden de para kazanabiliyorsunuz.