Yeni Call of Duty Oyununu Infinity Ward Geliştiriyor

Activision Blizzard, olağanda dün gerçekleşmesi gereken ve gelecek planlarının da anlatılacağı yarar davetini şimdi beklemede olan Microsoft satın alımı nedeniyle iptal etmişti. Activision, toplantı yapmak yerine tüm yararını ve kimi planlarını bir yazıyla birlikte paylaştı. Şirketin geleceğe yönelik planlarını, bilhassa de 2022 Call of Duty’sinin hangi stüdyo tarafından yapılacağı da bu yazıyla birlikte duyuruldu.

Activision, paylaştığı açıklamada bu yılın Call of Duty oyununun, Çağdaş Warfare serisini hayatımıza kazandıran Infinity Ward tarafından yapılacağını açıkladı. Açıklamada “Ekip, seri tarihindeki en tezli plan üzerinde çalışıyor.” sözlerine yer verildi. Bu paylaşımın akabinde Infinity Ward’dan da bir açıklama geldi.

Infinity Ward’dan ‘yeni kuşak Call of Duty’ açıklaması

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Infinity Ward, “Yeni jenerasyon bir Call of Duty çok yakında geliyor. Tetikte kalın (Stay frosty).” açıklamasını paylaştı. Lakin yeni Call of Duty oyununa dair paylaşılan rastgele bir ayrıntı olmadı. Infinity Ward’ın Call of Duty’sinin ne olacağı hakkındaysa şimdiden iki ihtimal mevcut durumda.

Peki 2022’nin Call of Duty oyunu ne olacak?

Infinity Ward’ın Çağdaş Warfare evreninden ayrılmayacağının neredeyse kesin olduğunu söylersek, bu yılın Call of Duty oyununun 2019’da tekrar başlatılan Çağdaş Warfare serisinin ikinci oyunu olacağını söyleyebiliriz. Ama geçtiğimiz haftalarda oyun dünyasına yeni bir haber daha düşmüştü. Bu habere nazaran Activision, battle-royale oyunu Warzone’un 2. oyununu geliştiriyordu.

İddialara nazaran Warzone 2, Call of Duty: Warzone üzere Çağdaş Warfare’a bağlı bir oyun değil, tamamen farklı bir oyun olacak. Üstelik bu oyun, evvelki CoD oyunlarından rastgele bir içeriği de taşımayacak. Öte yandan argümanlar, Warzone 2’nin 2023 yılında yayımlanacağını da savunuyor. Hasebiyle bu yılın Call of Duty oyununun Modern Warfare 2 olması epeyce yüksek bir ihtimal.