Yeni Nasıl Volkswagen Passat İlk Kez Görüntülendi

Alman otomabil üreticisi Volkswagen, geçtiğimiz günlerde Tiguan Allspace’in yeni modelini 795 bin TL’lik fiyatıyla satışa sundu. Araba fiyatlarının dudak uçuklatacak düzeylerde yükseldiği bu günlerde, Volkswagen’in yeni modelinin fiyatı da reaksiyonlara neden oldu.

Volkswagen, sevilen bir öbür modeli Passat’ın üretimine ise tam 48 yıldır devam ediyor. Passat’ın birinci defa Avrupa’da görüntülenen ve şimdi satışa sunulmamış olan yeni modelinin fotoğrafları internete sızdırıldı.

Yeni Passat, evvelkilerden biraz daha kaslı görünüyor

Bu yeni Passat’ı daha evvel görmüş olduğunuz hissine kapılmanız çok olağan zira bu araç, VW’in Avrupa showroomlarında hala mevcut olan Passat gövdesini kullanan bir prototip. Aracın ön ve art kısımlarına bakıldığında yeni Passat’ın daha uzun bir dingil aralığı olduğunu görebilirsiniz. Kimi söylenenlere nazaran yeni Passat hafif hibrit akaryakıtlı ve dizel motorların yanı sıra şarj edilebilir hibrit güç transferiyle satışa sunulabilirmiş. Vagon modele sahip otomobilin çıkış tarihi ve fiyatı hakkında şimdi katılaşan bir bilgi yok.

Eskisinden daha geniş ve güçlü görünen bu yeni Passat’ın fiyatının son çıkan araba fiyatlarından aşağı kalacağını ise hiç sanmıyoruz.

İşte yeni kuşak VW Passat’ın sızan birinci görüntüleri