Elden Ring’in Sistem Gereksinimleri Ortaya Çıktı

Duyurulduğu günden bu yana heyecanla beklenen Elden Ring, fantastik bir rol yapma oyunu olacak. George R.R. Martin işbirliği ile hazırlanan oyun 499 TL’lik fiyatıyla 25 Şubat tarihinde çıkacak.

Oyunla ilgili ayrıntılardan ve oynanış fragmanından sizlere daha evvel bahsetmiştik. Game of Thrones’un yaratıcısı George R.R. Martin’in hayli ayrıntılı bir art plan hazırladığını söylediği oyunun ortaya çıkan sistem ihtiyaçları de’ tost makinelerinin’ kalbini kırdı.

Elden Ring sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 11
  • CPU: Intel Core i5-8400 or AMD Ryzen 3 3300X
  • RAM: 12GB
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 1060 (3GB) or AMD Radeon RX 580 (4GB)
  • Depolama: 60GB

Steam’de çok kısa bir müddetliğine ezkaza listelenen bu en az sistem ihtiyaçları, bilhassa de ülkemizde pek çok oyuncuyu üzecek cinsten. Kusur dünya çapındaki kimi yayıncılar ve oyun basınından bireyler, ortaya çıkan bu sistem ihtiyaçlarının aslında önerilen ayarlar olması gerektiğini ve oyun için istenilen özelliklerin gerçekten yüksek olduğunu belirtti.

25 Şubat tarihinde Steam’deki yerini alacak olan oyunun sistem ihtiyaçları ise hâlâ resmi olarak açıklanmadı. Lakin ortaya çıkan bu sistem ihtiyaçlarına nazaran Elden Ring, bazılarımız için YouTube’dan izlenecek hoş bir oyun olacak.