Yılmaz Aslantürk’ün OpenSea Hesabı Hacklendi

Yaptığı çizimleri NFT haline getirip bu işten bir müddettir para kazanan karikatürist Yılmaz Aslantürk (Otisabi), NFT satışları yaptığı OpenSea hesabının hacklendiğini duyurdu. Twitter’dan açıklamalarda bulunan karikatürist, bu olay üzerine NFT dünyasından ayrıldığını söyledi. Aslantürk’ün yaptığı açıklamalara nazaran ne OpenSea ne de ödeme aldığı Metamask, hususla ilgili yardımcı olmayı kabul etmiş durumda.

Yılmaz Aslantürk tarafından yapılan açıklamalarda, OpenSea hesabı ile birlikte NFT’lerden kazandığı tüm paranın da çalındığını açıkladı. Karikatürist, neler yaşandığını tüm ayrıntılarıyla açıklamadı fakat anlattıkları, Aslantürk’ün sahte ilişki benzeri bir formülle hacklendiğini düşündürüyor.

Yılmaz Aslantürk’ün yaptığı açıklama şöyle:

“OpenSea’deki hesabım hacklendi ve sattığım NFT’lerden kazandığım tüm param çalındı. Ne OpenSea ne de Metamask yanıt verdi. Yalnızca dayanak sayfalarındaki linki gönderdiler o kadar. Şimdi yolun başındayken veda ettim NFT dünyasına. İşin berbatı sayfamdaki işler satıldıkça hırsızın cüzdanına girecek. Zira oradaki işleri silmek de paralı. 6 ay sonra otomatik olarak silinecek.”

Yaşanan hack birinci olmadığı üzere son da olmayacak. Lakin bilgisayar korsanlarının son devirlerde NFT dünyasına ayrı bir kıymet verdiğini de söylemek gerek. Örneğin geçtiğimiz günlerde de dijital ortam sanatkarı Alemşah Öztürk‘ün OpenSea hesabı da taarruza uğramıştı. Öztürk, 42 Ethereum kaptırdığını açıklamıştı. 42 Ethereum‘un bu makalenin yazıldığı an prestijiyle bedeli, 130.895 dolar…