YouTube Music’e İndirilenler Kısayolu Geldi

YouTube, birkaç yıl evvel global çapta kullanıma sunduğu YouTube Music hizmetinin Android sürümünü güncelledi. Bu güncelleme, kullanıcılara çok kullanışlı bir özellik getirdi. Kullanıcılar, bu yeni özellik sayesinde YouTube Music üzerinden indirdikleri müziklere tek bir dokunuşla ulaşabilecekler.

YouTube’a yüklenen tüm müzikleri içeriyor oluşu nedeniyle Spotify’a sağlam bir rakip olan YouTube Music’e eklenen yeni özellik, uygulamanın 4.63 ve 4.64 kodlu Android sürümünü kullanan tüketiciler tarafından deneyimlenebiliyor. Uygulama simgesine basılı tutulduğunda açığa çıkan özellik, kullanıcıyı doğrudan “İndirilenler” klasörüne yönlendiriyor.

Ana ekrana yerleştirilebiliyor

YouTube Music’in yeni özelliğini kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey uygulama simgesine basılı tutmak. Birkaç saniye içerisinde açılan menüde “İndirilenler” kısmını göreceksiniz. Dokunduğunuz an çalma süreci otomatik olarak başlamış olacak. Fakat dilerseniz, bu kısayolu ana ekrana da ekleyebiliyorsunuz. Bunu yapmak için de simgeye basılı tuttuğunuzda karşınıza çıkan İndirilenler seçeneğini sürüklemeniz gerekiyor. Ana ekrana eklediğiniz kısayola dokunduğunuzda da çalma süreci otomatik olarak başlıyor.

Kullanıcılar, bu özellik sayesinde indirdikleri müziklere erişmek için menü menü dolaşmayacaklar. YouTube Music kullanıcıları bilir; bu klasör daha evvel uygulamanın içinde yer alan Kitaplık kısmı içerisinde yer alıyordu. Şimdiyse bunların hiçbirine gerek kalmadı. Özelliğin iOS ekosistemine uygun bir halde tasarlanıp tasarlanmayacağı şimdilik net değil.