Zynga, Bu Yıl NFT Tabanlı Bir Oyun Çıkaracağını Açıkladı

Mobil oyun dünyasının en büyük isimlerinden birisi olan Zynga, bugün hayli kıymetli bir duyuru yaptı. NFT’lerin ve kripto paraların yükselişiyle oyun dünyasının da evrilmesinin konuşulduğu günlerde Zynga, ilk blok zincir ve NFT tabanlı oyununu bu yıl yayınlamayı planladığını duyurdu. Oyun hakkında da birtakım ayrıntılar paylaşıldı.

Milyar dolarlık taşınabilir oyun stüdyosu, aslında kripto dünyasına atılacağının birinci sinyalini bugün vermedi. Şirket, geçtiğimiz yıl Blockchain Gaming’in lider yardımcısı Matt Wolf’ü bünyesine katmıştı. Zynga’nın Wolf’ün de içinde olduğu grupla geliştirdiği planlara NFT tabanlı oyunlar, daha evvel gördüğümüz oyunlardan bağımsız olacak.

Oyunlar Mafia Wars üzere olabilir:

Axios’a konuşan Matt Wolf, yaptığı açıklamada yakında çıkacak blok zincir tabanlı oyunların Mafia Wars üzere olabileceğini söz etti. Tekrar Zynga tarafından yayımlanan Mafia Wars, toplumsal medya tabanlı bir oyundu ve grafiksel bir içeriğe yer vermiyordu. Oyuncular, kendi cürüm çetelerini genişletiyorlardı. Ayrıyeten Wolf, FarmVille üzere var olan oyunlara NFT eklemenin pek de mantıklı olmadığını belirtti.

Yakında Take-Two tarafından 12,7 milyar dolar karşılığında satın alımının tamamlanması beklenen Zynga, Wolf’ün açıklamasına nazaran blok zincir teknolojisini gelecek için büyük bir adım olarak görüyor. Wolf, daha evvel New York Times’a yaptığı açıklamada insanlara kazanmak için oynama fırsatını vermeye inandıklarını söz etmişti