Disney Speedstorm Duyuruldu [Video]

Özellikle de Asphalt isimli yarış oyunu serisi ile oyuncuların gönüllerinde taht kurmayı başaran görüntü oyun şirketi Gameloft, orijinal bir oyun duyurdu. “Disney Speedstorm” olarak isimlendirilen ve kurgusal bir yarış oyunu olarak karşımıza çıkan üretim, oynaması fiyatsız oluşuyla da ilgi görecek üzere görünüyor.

Disney Speedstorm, isminden da anlaşılabileceği üzere Disney ekosistemindeki karakterleri bünyesinde barındıran bir yarış oyunu. Farklı özelliklere sahip kurgusal araçların bulunduğu oyundaki temel maksadınız ise tüm rakiplerinizi geride bırakmak. Bu ortada; oyunun tek oyunculu olarak oynanabildiği üzere çevrimiçi moda da sahip olduğunu belirtelim.

Disney Speedstrom, tüm platformlarda oynanabilir olacak

Gameloft tarafından yapılan açıklamalara nazaran Disney Speedstrom; PC‘ye ek olarak Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5 ve Nintendo Switch‘te de erişilebilir olacak. Platform fark etmeden tüm oyuncular, bu oyuna fiyatsız olarak erişebilecekler. Oyun için hazırlanan internet sitesindeki denetimlerimizde, oyunun sistem ihtiyaçlarına dair rastgele bir bilgiye yer verilmiyor. Lakin oyunun ön kayıt kademesi an prestijiyle başlamış durumda.

Oyunla ilgili açıklanan bilgilere baktığımızda, araçların birbirlerini alt edebilmek için farklı yeteneklere sahip olacaklarını görüyoruz. Ayrıyeten oyun tutkunları Disney ve Pixar ekosistemlerindeki karakterlerin neredeyse tümünü bu oyunda görüp, diledikleri üzere özelleştirebilecekler. Şirket, parayı da bu özelleştirmeler için hazırlayacağı oyun içi ögeler üzerinden kazanacak üzere görünüyor.

Gameloft tarafından yapılan açıklamalara nazaran Disney Speedstrom ile tanışmamız için birkaç ay daha beklememiz gerekecek. Fakat oyunun ne vakit piyasaya sürüleceği şu an için net değil.

Disney Speedstrom için hazırlanan birinci tanıtım videosu

YouTube video