The Centennial Case: A Shijima Story Duyuruldu [Video]

Video oyun dünyasının kıymetli isimlerinden Square Enix, düzenlediği bir aktiflikte yeni oyunu “The Centennial Case: A Shijima Story“yi duyurdu. PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch ve Steam üzerinden de PC sahipleri için servis edilecek oyun, farklı yapısı ile oyuncuların ilgisini çekmeyi başaracak üzere görünüyor. Square Enix tarafından yapılan açıklamalara nazaran The Centennial Case: A Shijima Story, 12 Mayıs’ta piyasaya sürülecek.

The Centennial Case: A Shijima Story, aksiyon macera oyunu olarak karşımıza çıkacak ve birkaç kısımdan oluşacak. Oyunun genelinde, canlı aksiyon modunun ön plana çıktığını göreceğiz. Yani gerçek oyuncularla karşılaşacağız. Bir dizi cinayetin peşine düşeceğimiz oyunda ipuçlarını toplamaya, cinayetlerin arkasındaki gizemleri aydınlatmaya ve cinayetleri kimin ya da kimlerin işlediğini bulmaya çalışacağız.

Oyunda japon kültürü yansıtılacak

Square Enix’in önümüzdeki aylarda yayınlanacak oyunu, Japon kültüründen hoşlanan bireyler için başka bir ehemmiyet arz edecek. Çünkü bu oyunda Japon kültürüne has ayrıntılar sıklıkla görülecek. Bu kültürel ögelerin gerçek oyuncular tarafından taşınacak olması da oyuna farklı bir hava katmış olacak.

Square Enix tarafından yapılan açıklamalarda, oyunun Steam sayfası için bir irtibat verilmiş durumda. Fakat bu irtibat, şimdilik etkin değil. Yani sayfaya ulaştığımızda Steam ana sayfasına yönlendirilmekten öteki bir şey yapamıyoruz. Lakin bu durumun kısa bir müddet sonra değişeceği düşünülüyor. Sayfa aktifleştiğinde, oyunun fiyatı ve sistem ihtiyaçları ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabileceğimizi söyleyebiliriz.

The Centennial Case: A Shijima Story için hazırlanan duyuru videosu

YouTube video