2021 Yılında En Çok Para Kazanan 10 YouTuber Açıklandı

2 milyara yakın kullanıcısıyla dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan YouTube üzerinden içerik üreten ve görüntülerini takipçileriyle paylaşan YouTuberlar ortasından, 2021 yılında içerikleri sayesinde en çok para kazanan birinci 10’u açıklandı. MrBeast ve Logan Paul üzere hepimizin bildiği isimlerin bulunduğu listede, çoğunuzun daha evvel duymadığına emin olduğumuz isimler de yer alıyor.

2021 yılında toplamda yaklaşık olarak 300 milyon dolar (4.032.960.000 TL) kazanan YouTuberlar, bir evvelki yıla nazaran %40 artışla rekor kırdı. YouTuberlar, 2021 yılında her zamankinden daha fazla olan YouTube kanallarındaki görüntülemeleri ve bu görüntülerden elde ettikleri reklam gelirleri ile birlikte daha evvel olduğundan daha fazla kazandı.

İşte YouTube’un en çok kazanan 10 ismi

MrBeast – 54 milyon dolar

YouTube video

88,3 milyon abonesi bulunan MrBeast, çektiği eğlenceli görüntülerde genelde rastgele insanlara önemli ölçülerde para ve armağanlar vermesiyle biliniyor. MrBeast, kısa bir müddet evvel Netflix’in hit dizisi Squid Game’in setini inşa ederek burada yarışlar düzenlemiş; bu görüntü 204 milyon sefer izlenerek büyük ilgi görmüştü.

Jake Paul – 45 milyon dolar

YouTube video

Kardeşi Logan Paul’un Japonya’da bulunan İntihar Orman’nda görüntü çekmesi ve büyük reaksiyon görmesinin akabinde gözden düşen Jake Paul, bu yıl geri dönerek listede ikinci sıraya yerleşti. YouTube’ta 20,4 milyon abonesi bulunan Paul, paylaştığı boks ve vlog görüntüleri ile biliniyor.

Markiplier – 38 milyon dolar

YouTube video

31,5 milyon abonesi bulunan Markiplier, YouTube kanalında takipçileriyle eğlenceli oyun ve parodi içerikleri paylaşıyor.

Rhett and Link – 30 milyon dolar

YouTube video

Good Mythical Morning isimli serileriyle tanınan ikilinin kendi kanallarında 4,99 milyon; Good Mythical Morning kanallarında ise 17,4 milyon abonesi bulunuyor.

Unspeakable – 28.5 milyon dolar

YouTube video

4 kanalında toplamda 20 milyonu aşkın abonesi bulunan Unspeakable, Minecraft ve latife içerikli çılgın görüntüleri ile tanınıyor.

Like Nastya – 28 milyon dolar

YouTube video

Youtube’ta 85,8 milyon abonesi bulunan Like Nastya, Nastya isimli küçük bir çocuk ve ailesinin küçük çocuklara yönelik çektiği eğitici görüntüler ile biliniyor.

Ryan’s World – 27 milyon dolar

YouTube video

Ryan Kaji isimli küçük bir çocuğun kanalı olan Ryan’s World’ün 31,4 milyon abonesi bulunuyor. Kaji, çocuklara yönelik eğlenceli oyun ve bilimsel içerikli eğitici görüntüleri ile biliniyor.

Dude Perfect – 20 milyon dolar

YouTube video

5 arkadaştan oluşan Dude Perfect, sportif içerikler ile tanınıyor. Kanalın YouTube’ta 57 milyon abonesi bulunmakta.

Logan Paul – 18 milyon dolar

YouTube video

İntihar ormanı hadisesinin akabinde sert tenkitlere maruz kalan Logan Paul, bu yıl en çok kazananlar listesine tekrar giriş yaptı. Kardeşi üzere kanalında dövüş görüntüleri ve vloglar paylaşan Logan Paul’un 23,3 milyon abonesi bulunuyor.

Preston Arsement – 16 milyon dolar

YouTube video

Listenin son sırasında, birden fazla kanalı olan Preston Arsement bulunuyor. Toplamda yaklaşık 30 milyon takipçisi bulunan Arsement; oyun, latife ve challenge görüntüleri ile biliniyor.