2022 Skoda Fabia Monte Carlo Tanıtıldı: İşte Tasarımı

Volkswagen bünyesinde çalışmalarını sürdüren Skoda, düzenlediği bir aktiflikte 2022 model Fabia Monte Carlo‘yu resmen tanıttı. Monte Carlo eki, bu versiyonun standart Fabia’dan bir nebze daha özel tasarım ögelerine sahip olduğu manasına geliyor. Araçtaki teknik özellikler ise Skoda Fabia’nın standart versiyonu ile tamamen tıpkı. Pekala Skoda, 2022 model Fabia Monte Carlo ile neler vadediyor?

2022 model Skoda Fabia Monte Carlo, epey sportif bir yapıya sahip. Hatta birinci bakışta, bu aracın Skoda olup olmadığından bile emin olamayabilirsiniz. Lakin araçtaki uzun ızgara, şerit led farlar, siyah renkli ayrıntılar ve yan kısımlarda yer alan Monte Carlo logosu, Fabia tutkunları etkilemeyi başaracak üzere görünüyor.

Karşınızda Skoda Fabia Monte Carlo

Aracın dizaynına bakmaya devam ettiğimizde, A sütunlarından itibaren başlayan ikinci renklendirmeyi görüyoruz. Lansmanda kırmızı ve siyah renklere sahip modeli görmüş olsak da satışa sunulduğunda, farklı renk seçenekleriyle tanışacağımız da aşikar. Art kısımda ise araca güzel bir sportiflik katan tampon ve spoiler ayrıntısı dikkatlerden kaçmıyor. Bu ortada; aracın tavanının panoramik cam tavan olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Skoda Fabia Monte Carlo’nun iç dizaynında, standart olarak sunulan bir ambiyans aydınlatma grubu bizleri karşılıyor. Hayalet gösterge ekranını atlamayan mühendisler, multimedya için de 9,2 inç büyüklüğünde bir ekran tercih etmişler. Ekstra büyük isteyen tüketiciler, farkını ödeyerek 10,25 inç ekranlı özel bir multimedya ekranını tercih edebiliyorlar. Bagaja monte subwoofer, 5 adet USB Type-C, kablosuz şarj üzere özellikler de Skoda’nın yeni Fabia’sında yer alırken, multimedya ekranının navigasyon sistemini kaydedebilmesi için 64 GB kapasiteli bir SSD ile geldiğini belirtelim. Güvenliğe odaklanan tüketiciler, ekstra ödeme ile 9 hava yastıklı bir Fabia Monte Carlo’ya sahip olabilecekler.

Haberimizin başında, bunun sportif bir araba olduğunu, Monte Carlo ekinin bu sportifliği belirttiğini söylemiştik. Lakin işler motor seçeneklerine geldiğinde, bu türlü bir durum kelam konusu değil. Çünkü bu arabada standart Fabia’da kullanılan küçük motorlar kullanılıyor. Örneğin dileyen bir tüketici; 2022 model Skoda Fabia Monte Carlo’da 1,0 litrelik atmosferik motor tercih edebilecek. Bu motor, tüketiciye 80 beygir güç sunacak. Yetmez diyenler için tekrar 1,0 litrelik turboşarj motor da mevcut. Bu motor seçeneğinin gücü ise 95 beygir. Ayrıyeten 110 beygir gücündeki 1.0 TSI EVO motor da Skoda Fabia Monte Carlo ile tüketiciye ulaştırılacak. Pek çok tüketicinin tercihi ise 1,5 litrelik 150 beygirlik dört silindirli motor olacak üzere görünüyor.

Skoda, yeni arabasının fiyatı ile ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Fakat bu araba, 2022’nin ilerleyen periyotlarında Avrupa pazarına giriş yapacak. Skoda Türkiye’nin Fabia’yı bir müddettir getirmediğini düşünecek olursak; bu aracın Türkiye’ye geleceği konusunda net bir şey söylemenin mümkün olmadığını belirtebiliriz.