Instagram, Hikaye Beğenme Özelliğini Yayınladı

Günümüzde Instagram’da bir kişinin hikâyesini beğendiğinizde bu hissinizi yansıtmak için Instagram, sadece hikâyeyle birlikte özel ileti ya da süratli tabir göndermemize müsaade veriyor. Lakin dün akşam bir paylaşım yapan Instagram’ın Başkanı Adam Mosseri, bu seçeneklere çok daha kolay yeni bir seçenek getirdiklerini açıkladı.

Instagram Başkanı, paylaştığı açıklamasında hikâye görüntülerken artık bildiri gönderme seçeneğinin yanında küçük bir kalp seçeneğini olacağını duyurdu. Bu seçeneğe tıklandığında bir gönderi beğenirmişçesine hikâye beğeneceksiniz. Hikâyeyi paylaşan şahıssa bu beğeniye dair rastgele bir bildirim almayacak.

Instagram Lideri’nin duyurusu şu haldeydi:

Yeni özellik bu türlü gözükecek:

Öte yandan paylaşımı yapan kullanıcı, hikâyesini kimlerin beğendiğini görüntüleme seçeneğine sahip olacak. Bunun için kullanıcı, hikâyesini görüntüleyenler sayfasına gelecek. Bu sayfada hikâyeyi görüntüleyen ve beğenen kullanıcıların yanında küçük bir kalp işareti olacak. Öte yandan hikâyeyi kaç kişinin beğendiği, direkt hikâye üzerinde görüntülenmeyecek.

Instagram Başkanı Adam Mosseri, bu özellik gerisindeki gerekçeyi de şu halde açıkladı:

“Buradaki emel insanların birbirine daha fazla takviye vermesini sağlamak ancak ayrıyeten özel bildirileri biraz temizlemek. Yılbaşında mesajlaşmanın bizim için öncelik olduğunu söylemiştim ve bunun büyük bir kesimi, sizin ve kıymet verdiğiniz bireyler ortasındaki iletilere odaklanmak.”

Özellik, bugünden itibaren yavaş yavaş tüm Instagram kullanıcıları için kullanıma açılmaya başladı.