Aero Instagram Nedir, Özellikleri Ne, Güvenli mi?

Günümüz dünyası artık bir toplumsal medya dünyası. Toplumsal medya denilince akla gelen birinci platform elbette Instagram. Dünya çapında iki milyara yakın faal kullanıcıya sahip olan Instagram, taşınabilir uygulaması üzerinde pek çok güncelleme yapıyor fakat o kadar kullanıcıyı mutlu etmek kolay değil. Bu noktada devreye Aero Instagram ya da öteki ismiyle AeroInsta üzere farklı uygulamalar giriyor.

Aero Instagram ya da AeroInsta olarak anılan üçüncü taraf taşınabilir uygulamanın Instagram ile alakası yok. Bu nedenle güvenlik konusu tartışmalı. Lakin güvenliği pek önemsemiyor ve farklı bir arayüz ile yeni bir Instagram tecrübesi yaşamak istiyorsanız AeroInsta aradığınız uygulama olabilir. AeroInsta, Aero Instagram nedir, hangi özellikleri ile öne çıkıyor ve en değerlisi inançlı mi gelin yakından bakalım.

Aero Instagram (AeroInsta) nedir?

Bir Türk yazılımcı olan Hazar Bozkurt tarafından geliştirilen AeroInsta ya da kullanıcılar ortasında bilinen ismiyle Aero Instagram; resmi Instagram taşınabilir uygulamasının sunmadığı pek çok farklı özelliği sunan bir üçüncü taraf taşınabilir uygulamadır.

Aero Instagram, resmi bir taşınabilir uygulama değil. Bu nedenle, geliştiricisi tarafından güvenliği konusunda telaş etmememiz söylense bile güvenlik konusunda tüm kullanıcılar kuşkulu. Uygulamayı indirdikten sonra Instagram hesap bilgilerinizle giriş yapıyor ve tıpkı olağan Instagram taşınabilir uygulaması üzere kullanmaya başlıyorsunuz.

Aero Instagram ne işe yarıyor?

Resmi Instagram taşınabilir uygulaması, neredeyse tüm aygıtlarda tıpkı olan bir arayüz sunar. Uygulamanın sunduğu özellikler sonludur ve pek çok kullanıcı için bu hudutlar oldukça can sıkıcıdır. Bu noktada devreye Aero Instagram üzere üçüncü taraf taşınabilir uygulamalar giriyor ve kullanıcılara farklı bir Instagram tecrübesi sunuyor.

Aero Instagram ile kullanıcılar, resmi uygulamada olmayan pek çok farklı özelliğe sahip oluyorlar. Yani bu uygulama, kullanıcılara Instagram’ın sunduğundan çok daha farklı bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. Resmi taşınabilir uygulamalardan sıkılan pek çok kullanıcı için Aero Instagram gibisi üçüncü taraf taşınabilir uygulamalar geliştiriliyor.

Aero Instagram özellikleri neler?

  • AeroInsta, Reklamsız Instagram tecrübesi sunuyor.
  • Daha evvel beğenmiş olduğunuz gönderileri anasayfada görmüyorsunuz.
  • Karşınıza çıkan gönderi, kıssa, reels, IGTV üzere tüm içerikleri tek dokunuşla indirebiliyorsunuz.
  • Hikayesine baktığınız kullanıcılar, kıssasına baktığınızı görmez.
  • Yazıyor… uyarısı görünmez.
  • Okundu bildirimi gitmez.
  • Bir kullanıcının sizi takip edip etmediğini profiline bakarak görebilirsiniz.
  • Instagram’ın hakkınızda bilgi toplamasını maniler.
  • Hikayeleri ve gönderileri sesli başlatıp başlatmamayı seçebilirsiniz.

Aero Instagram taşınabilir uygulamasının kullanıcılarına sunduğu öne çıkan özellikler bu halde. Tüm bunların yanı sıra uygulama üzerinden farklı temalara ulaşmanız da mümkün. Aero Instagram fiyatsızdır.

Aero Instagram tarafından kullanıcılara sunulan özelliklere baktığımız vakit bunların hiçbirinin resmi Instagram taşınabilir uygulamasında olmadığını görüyoruz. Zaten kullanıcıları bu çeşit üçüncü taraf taşınabilir uygulamalara çeken de bu. AeroInsta internet sitesine nazaran şu anda iki milyona yakın kişi tarafından bu uygulama kullanılıyor.

Aero Instagram nasıl çalışıyor?

Aero Instagram, kullanıcılarına iki farklı paket sunuyor. İlk paket üzerinden heyetim istiyorsanız mobil cihazınızdaki Instagram taşınabilir uygulamasını kaldırmanız gerekiyor. İkinci paket üzerinden suram istiyorsanız taşınabilir cihazınızdaki Instagram taşınabilir uygulamasını kaldırmanıza gerek yok.

Son versiyonu Aero Insta V18.0.3 olarak isimlendirilen bu paketlerin birincisi, uzun vakittir kullanımda. İkinci paketin ise şimdi test evresinde olduğu söyleniyor. Uygulamayı APK olarak indirdikten ve konseyimi tamamladıktan sonra Instagram hesabınızla giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım alışkanlıklarınıza nazaran birtakım erişim müsaadeleri vermeniz gerekebilir.

Peki Aero Instagram inançlı mi?

AeroInsta ya da öteki ismiyle Aero Instagram için kesin olarak inançlı ya da inançlı değil demek yanlışsız olmayacaktır. Instagram hesabınıza ilişkin tüm bilgilere erişebiliyor. İzin verirseniz fotoğraflarınıza, şahıslarınıza, kameranıza ve mikrofonunuza da erişebiliyor. Yani bu uygulamayı kullanırken her şeyinizi paylaşabilirsiniz.

Kendi internet sitesinde Aero Instagram uygulamasının hesabınıza ziyan vermediği ve bilgilerinizi saklamadığı söyleniyor. Görünüşe nazaran direkt olarak hakkında bir şikayet de yok. Ancak Meta, eski ismiyle Facebook üzere koca bir şirketin bile neler çevirdiğini düşündüğümüz vakit bu cins üçüncü taraf taşınabilir uygulamaların ne kadar emniyetli olduğundan emin olamayız.

Aero Instagram uygulaması ile ilgili forumlarda pek çok tartışma var. Hiçbir kullanıcı direkt olarak uygulama nedeniyle mağdur olduğunu söylemiyor. Fakat dediğimiz üzere verilerinize ulaşabiliyor. Elde ettiği bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşıp paylaşmamak büsbütün geliştiricinin insafına kalmış bir durum. Tercih sizin.

Kullanıcılarına apayrı bir Instagram tecrübesi sunan AeroInsta ya da başka ismiyle Aero Instagram nedir, inançlı mi gibi merak edilen soruları yanıtladık ve bu üçüncü taraf uygulama hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsettik. Aero Instagram hakkındaki fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.