AMG SLS Black Series ve Mustang Shelby GT500 Drag Yarışı

Bu yılın beşinci drag yarışı haberiyle araba tutkunlarını bir kere daha buraya davet ediyoruz. Yeni yılın ikinci ayında bomba üzere bir yarış düzenleyen ünlü YouTube araba kanalı carwow, Mercedes AMG SLS Black Series ve Mustang Shelby GT500 drag yarışı modellerini drag yarışında teste tuttu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni drag yarışında ise dört güçlü araç kozlarını paylaşıyor.

Klasikleşen drag yarışlarında bu haftanın konukları Mercedes AMG SLS Black Series ve Mustang Shelby GT500 oldu. Her iki modelin de yarış pistlerinin tozunu attırması için tasarlanmadığını söyleyebiliriz. Yarışın kendisine göz atmadan evvel her vakit olduğu üzere arabaların genel özelliklerine bir göz atalım.

Yarışçıların genel özellikleri:

Mustang Shelby GT500 yarışçımız ile başlayalım. 760 beygir ve 850Nm tork gücü üretebilen 5,2 litrelik V8 motor ile karşımıza çıkıyor. Bu araç sadece arttan çekişlidir ve otomatik vitestir. Mustang Shelby GT500 yarışçımızın tartısına bakacak olduğumuzda; 1916 kg ile tartıya çıkıyor. Yarışmacımızın fiyatı ise 125 bin sterlin olarak belirtiliyor.

İkinci ve son yarışmacımız ise Mercedes AMG SLS Black Series. Araçta 6.2 litrelik doğal V8 motor bulunuyor. Ayrıyeten araba 631 beygir ve 630Nn ile en fazla gücü azaltıyor. Mercedes AMG SLS Black Series, 1550 kg tartısıyla tıpkı vakitte pistteki en hafif araçtır. Bu araç da tıpkı Mustang Shelby üzere arttan çekişlidir.

Şimdi de sıra bu iki güçlü rakibin kozlarını paylaştığı yarışa geldi. Yarışın birinci etabında (3:13 ve 3:45) araçların kalkış suratları teste tutuluyor. İkinci etaptaysa (4:40 ve 5:29) arabaların sürüş sırasında hızlanma kabiliyetleri yarıştırılıyor. Üçüncü ve son etapta (7:56) da fren testi yer alıyor.

Mercedes AMG SLS Black Series ve Mustang Shelby GT500 Drag Yarışı

YouTube video