Apple 2022 Yılında Karşımıza Nelerle Çıkacak?

2021 yılında gelir seviyesi açısından Apple en başarılı yılını geçirdi fakat teknoloji devinin 2022 için daha yüksekleri hedeflediği görülüyor. Apple’ın 2022 yılı için planladığı eserler hakkında yapılan birinci varsayımlar ve beklentiler nitekim heyecan ve merak uyandırıcı.

Her ne kadar Apple bu mevzularda epeyce ‘sessiz’ kalsa da her sene teknooji meraklıları için en kritik bahis başlıklarından biri Apple’ın o sene içerisinde tanıtacağı tüm eserler ve teknolojiler oluyor Geçtiğimiz sene bu mevzuda hayli tatmin edici yenilikler sunan Apple’ın 2022 için çok daha argümanlı olacağı düşünülüyor.

Apple 2022’de hangi eserleri ve teknolojileri tanıtacak?

Söylenenlere nazaran Apple yeni Mac bilgisayarlar üzerinde çalışıyor ve bunların içerisinde Mac mini’nin tekrar gözden geçirilmiş versiyonu, daha büyük ekranlı bir iMac Pro ve kendi cinsinin tarihindeki en büyük yine dizayna sahip olacak bir MacBook Air yer alıyor.

Mac eserlerinin dışında iPhone tarafında ise birçok teknoloji gurusu 2022 yılının sonbahar iPhone SE’nin 5G versiyonunu göreceğimizi söylüyor. Ayrıyeten üç adet Apple Watch’ın da bizlerle buluşacağı varsayım ediliyor. Bunlardan biri ana eser Apple Watch Series 8, başka ise daha bütçe dostu versiyonu olan SE modeli.

Bunlara ek olarak Apple’ın bu sene yeni bir Apple harici monitör tanıtacağı ve hali hazırda piyasada bulunan Apple Pro Display XDR’ın yarı fiyatına piyasaya sürüleceği öngörülüyor. Şayet bütün bunlar gerçekleşirse Apple, tıpkı 2021 yılında olduğu üzere 2022 yılında da yeni bir gelir rekoru kırabilir lakin bunlar şu anda yalnızca birer sav ve maalesef garantisi yok.