Refik Anadol, Samsung ile NFT İş Birliğini Duyurdu

Bu sabah sizlerle paylaştığımız üzere; Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bulut oyun platformları ve NFT takviyesi bulunan, alanındaki birincilerden olacak yeni akıllı televizyonlarını duyurdu. Samsung’un geleceğin teknolojilerinin tanıtıldığı CES 2022 etkinliğinde daha ayrıntılı bir biçimde tanıtacağı yeni akıllı televizyonlarda NVIDIA GeForce Now ve Google Stadia platformları da bulunacak.

Samsung’un imaj ve ses kalitesine ek olarak bir de akıllı özelliklere sahip olacak televizyonlarının 2022 model MICRO LED, Neo QLED ve Lifestyle serileri olacağı kaydedildi. Bu heyecan verici gelişmenin akabinde Samsung ile NFT üzerine iş birliği yapan isimlerden birisi de mimari, sanat ve bilimi, teknoloji ve yapay zeka ile harmanlayan; yaptığı işlerle ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da isminden kelam ettiren Türk medya sanatçısı Refik Anadol oldu.

Refik Anadol, alanındaki en değerli temsilcilerden birisi

Sanatın yapay zeka ile buluşmasının ve bu alandaki gelişmelerin dünya genelindeki kıymetli temsilcilerinden birisi olan 37 yaşındaki Anadol, Samsung ile yaptığı iş birliğini ferdî Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Yaptığı paylaşımda Anadol, Samsung ile yaptığı NFT iş birliği kapsamında yapıtlarını paylaşacak olmaktan epey heyecanlı olduğunu söz etti.

Sanatçı kimliğinin haricinde Kaliforniya Üniversitesi Medya Sanatları Okulu’nda eğitim vazifelisi olarak yer alan Anadol’un bir görüntü yapıtı daha öncesinde NFT üzerinden 87 bin dolara, yani 1.133.958 TL’ye alıcı bulmuş; bundan sonrasında ise Anadol’un diğer bir NFT yapıtı tamı tamına 66.473.400 TL’ye tekabül eden 5,1 milyon dolara satılmıştı.