Opel Insignia, Sedan Olmaktan Çıkıp SUV Oluyor

Türkiye’de bir motor seçeneği ve dört donanım paketiyle satışta olan Opel Insignia, daha evvel sedan tipi araçlar ortasında tanınan bir seçim olmasına karşın günümüzde 721 bin TL’lik başlangıç fiyatına sahip olması nedeniyle artık yollarda kendisini pek göstermiyor. Önümüzdeki devirde her araba üzere fiyatı daha çok zamlanması muhtemelen olan Insignia, bugün sevenlerinin dikkatini çekecek bir haberle gündeme geldi.

Birleşik Krallık merkezli AutoExpress’in haberine nazaran Opel’in 2024 yılına kadar yeni jenerasyon modelini piyasaya sürmeyeceği Insignia, farklı bir görünümle piyasaya sürülecek. Opel, dünya çapında yükselerek sürmeye devam eden SUV çılgınlığına katılacak ve bunu en baştan yapmak yerine, 2024 yılında Insignia’yı bir SUV’a dönüştürecek.

Insignia, tam elektrikli SUV olabilir:

AutoExpress tarafından paylaşılan ayrıntılara nazaran Opel Insignia’nın SUV’a dönüştürülen modeli, Peugeot 3008 ve 5008 modellerinde de yer alacak eVMP mimarisine sahip olabilir. Bu da Opel Insignia’nın farklı batarya seçenekleriyle tamamen elektrikli olarak piyasaya sürülebileceği manasına geliyor.

Opel’in Insignia’yı SUV’a çevirmesi, araba dünyasında sedanın SUV’a çevrilmesinin tek örneği olmayacak. Daha evvel Citroen, C5 modeliyle benzer bir yol izleyerek sedan aracı SUV’a çevirmişti. Bunun yanı sıra Ford da Mondeo’yu bir SUV olarak yakında pazara sürmeye hazırlanıyor.

Bakalım Opel, Insignia’nın sevilen tasarım sınırlarını SUV’unda da koruyabilecek mi?