Apple, Çin Yeni Yılı Temalı Video Yayınladı

Apple, sık sık yayınladığı ‘iPhone ile çekildi’ görüntüleri ile çıtayı bir üst düzeye çıkarmayı başarıyor. Bu yılın birinci görüntüsü ise hakikaten çok farklı ve ‘Vay be’ dedirtecek seviyede. Bir kısa sinema minvalinde olan The Comeback isimli bu görüntünün teması ise bütün büyük şirketlerin pazarlama için büyük yatırım yaptığı Çin yeni yılı.

Çin yeni yılı temalı bu ‘iPhone ile çekildi’ görüntüsündeki imajlar hakikaten iPhone 13 ile çekilmiş. Fakat çekilen görüntüler doğal ki profesyonel düzenlemeden geçirilmiş. Görüntüde iPhone’un toz geçirmezlik üzere çeşitli özelliklerine de atıfta bulunuluyor. Lafı fazla uzatmadan gelin görüntüyü izleyelim ve birlikte yorumlayalım.

The Comeback – iPhone ile çekildi

YouTube video

Bu kısa sinemanın açılış sahnesinde profesyonel bir sinema setini izliyoruz. Bir aktör ve onun dublörü bir aksiyon sahnesi çekiyorlar ve dublör sert bir formda düşerek kolunu yaralıyor. Ortadan vakit geçiyor ve dublör köyüne, babasının yanına dönüyor.

Baba, oğluna köyünü tüm dünyaya duyurmak istediğini ve bir sinema çekmek istediğini söylüyor. Ben yalnızca bir dublörüm diyen genç adama babası, ‘köylülere çoktan direktör olduğunu söyledim’ diyor ve kısa sinemamız başlıyor.

Genel olarak bir baba oğulun hikâyesini ve Çin yeni yılını anlatan kısa sinema hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi lütfen unutmayın.