Ünlü Yazar Agatha Christie’nin İki Kitabı Oyun Olacak

Polisiye edebiyatının en kıymetli isimlerinden birisi olan Agatha Christie’nin romanları genelde beyaz perdeye taşınıyor. Daha evvel Doğu Ekspresinde Cinayet romanından uyarlanan ve büyük ilgiyle karşılaşan sinemanın akabinde artık de bu sinemanın devam niteliğinde sayılan Death on the Nile, geç de olsa gelecek.

Şimdi ise polisiye edebiyatı denildiiğinde akla birinci gelenlerden olan Agatha Christie’nin kitapları dizi ya da sinema değil de oyun olarak uyarlanacak. Fransız yayıncı ve geliştirici Microids, Agatha Christie’nin yazdığı romanları görüntü oyunlarına uyarlayacak. Her iki tarafında bulunduğu yeni bir kontratla onaylandı. Kısaca Microdis şirketinden bahsedecek olursak; Alfred Hitchcock’un Vertigo kitabını da oyunlaştırmışlardı. Hatta uyarlanan oyun olumlu yorumlar almıştı.

Agatha Christie’nin romanları bu kere beyaz perdeye taşınmayacak

Fransız geliştirici şirket Microids, tekrardan hatırlatılacak bir klasik, görülmemiş ve yesyeni bir macera aracılığıyla oyuncuları dedektif Hercule Poirot’nun evrenine götürecek kadar savlı olacağını belirtti. Ayrıyeten eklemek gerekirse yeni projelerden en az birinin büsbütün yeni bir öykü olduğunu öne sürüyor.

Microids’in şimdilik yalnızca birinin ismini paylaşmaya istekli olmasına karşın, iki oyunun iki stüdyo tarafından geliştirileceği belirtildi. İkinci oyunu yeni kurulan Microids Studio Lyon şirketi tarafından yapılması öngörülüyor. Şirketin oyun haline getireceği, Agatha Christie’nin kaleme aldığı romanlar; Cinayet Alfabesi ve Poirot’nun Birinci Davaları olacak.

Agatha Christie Limited’in başkanı ve CEO’su James Prichard; “Büyükannemin birinci yayınlanan romanından 100 yıl sonra, öykülerinin ve karakterlerinin dünyanın her yerinde oyunlar da dahil olmak üzere tüm farklı formatlarda beğenilmeye devam etmesi mükemmel. Microids’teki takımla bağımızı sürdürmekten heyecan duyuyoruz ve Hercule Poirot’nun yer aldığı bu iki yeni oyunu geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Microids Studio Lyon’un yöneticisi David Chomard; Agatha Christie’nin romanları vakitsiz olarak ve her jenerasyondan araştırma hayranlarını cezbediyor. Çok yakında üzerinde çalışmaya başlayacağımız proje hakkında size daha fazla bilgi vermek için sabırsızlanıyoruz. dedi. Geliştirici şirketin yöneticisinin de bahsettiği üzere şimdilik oyunlar hakkında bir bilgi yok. Bilgi geldiğinde sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.