Artık Üretilmeyen PSP İçin Hazırlanan Konsept Tasarım

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bundan yıllar önce el konsolları üretiyor, bu eserler peynir ekmek üzere satıyordu. Evet, PSP ve PS Vita’dan bahsediyoruz. Lakin bundan birkaç yıl evvel bir açıklama yapan şirket, artık el konsolu üretmeyeceğini duyurmuştu. Aslına bakacak olursak bu gerçek bir yaklaşımdı zira gelişen akıllı telefonlar ile bilgisayarlar, el konsollarının popülaritesini yıkmıştı. Açıkçası kimse de bu kararı eleştirmedi.

Şimdiyse unutulmaya yüz tutan PSP ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Dünyanın en büyük toplumsal ağlarından Reddit‘te yer alan PlayStation başlığı altında paylaşılan bir fotoğraf, bu el konsolunu tekrar hatırlattı. Bir Reddit kullanıcısı, arkadaşıyla birlikte PSP’yi tekrar yarattı, epey da etkileyici bir konsept tasarım oluşturdu.

Karşınızda, PSP için hazırlanan konsept tasarım

Bir arkadaşıyla birlikte PSP için konsept tasarım oluşturan Reddit kullanıcısı Foxbone, bu el konsolunu hayal ederken PlayStation 5 ile piyasaya sürülen DualSense isimli kumandadan esinlendiklerini söylüyor. Lakin PlayStation 5’in kumandası, el konsolu için birtakım değişikliklere maruz kalmış durumda. Foxbone, kumanda üzerindeki değişikliklerle ergonomiyi artırdıklarını söz ediyor. Öte yandan, bu konsept dizaynın Nintendo Switch‘ten de esinlendiği aşikar.

Bu dizayna sahip bir PSP’nin şahsen Sony tarafından duyurulması, aslında kimse için şaşırtan olmazdı. Lakin haberimizin başında da belirttiğimiz üzere bu türlü bir şey hiçbir vakit gerçekleşmeyecek. Pekala sizin bu konsept tasarım hakkındaki fikriniz nedir? Sony, birkaç ay sonra bu türlü bir el konsolu ile karşımıza çıksa, bu ürünü satın almayı düşünür müydünüz? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.