Astronomik Elektrik Faturaları Sosyal Medyada Gündem Oldu

Ocak ayında Türkiye’nin ana gündem hususu elektrik faturalarıydı. 31 Aralık gecesinde gelen artırımlarla birlikte elektrik faturaları, 2 katına çıktı ve bu da güçlü yoksul demeden herkesin reaksiyonuna yol açtı. Bir müddettir yüksek enflasyon nedeniyle esasen zorda olan vatandaşlar reaksiyonlarını lisana getirmek için toplumsal medyanın yolunu tutarken, ünlü isimler de mevzuyla ilgili paylaşımlar yaptılar.

Elektrik faturalarına reaksiyon gösteren isimler ortasına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Armağan Çağlayan üzere isimler de eklendi. Yapılan açıklamalar, elektrik faturalarının sadece vatandaşların gündemi olmaktan çıktığını gösteriyor. Bilhassa Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklama, bu durumun sırf belirli bir bölümü etkilemediğini açıkça gösteriyor.

Ekrem İmamoğlu’nun Twitter’daki açıklaması şöyle:

Elektrik faturaları sahiden hafife alınacak üzere değil, çok yüklü. Hepimiz için o denli.

Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklamalarda, faturaların herkes için çok yüksek olduğu söz edildi. Bu açıklama, ülkenin siyasetçisinin bile gelen faturalardan muzdarip olduğu manasına geliyor. Aslında hükümet, aldığı bir karar ile elektrik faturalarını bir nebze düşürdü fakat bu düşüş, pek de tesirli olmayacak üzere görünüyor. Elektrik faturaları ile ilgili nasıl bir gelişme olur bilinmez lakin görünen o ki toplumsal medya kullanıcıları, bu mevzuyu gündemden düşürmeyecekler.

Diğer ünlü isimlerin elektrik faturası açıklamaları:

Sosyal medya kullanıcıları, bu paylaşımların altına kendi elektrik faturalarını paylaşarak bahse reaksiyonlarını lisana getirdiler