Cristiano Ronaldo, Instagram’da 400 Milyon Takipçiye Ulaştı

Futbol dünyasının yaşayan efsanelerinden biri olan Cristiano Ronaldo, Instagram’da da rekorlar kırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılın eylül ayında 237 milyon takipçiye sahip olan ve kendisini Instagram’ın en çok takipçiye sahip erkeği yapan Ronaldo, bugün Instagram’da bir prensip daha imza attı.

Günümüzde Manchester United forması giyen yıldız, Instagram’da 400 milyon takipçiye ulaştı ve bu takipçi sayısına ulaşan birinci kullanıcı oldu. Ronaldo’nun rakibi olan en fazla takipçiye sahip Instagram hesabıysa ortada devasa bir farkla ünlü model Kylie Jenner’ın hesabı. Jenner, Instagram’da 308 milyon takipçiye sahip durumda.

Ronaldo, Instagram takipçi sayısında birincilerin ismi olmuştu

Cristiano Ronaldo, takipçi sayısında rekor kırmada Instagram’da son vakitlerin geçilmeyen ismi pozisyonunda bulunuyor. Ocak 2020’de 200 milyon takipçi sayısına ulaşan birinci kişi olan Ronaldo, Ocak 2021’de 250 milyon, Haziran 2021’de de 300 milyon takipçi sayısına ulaşan birinci kişi olmuştu. Bugüne kadar 3.242 paylaşım yapan Ronaldo, aşağıdaki paylaşımıyla da Instagram tarihinin en fazla beğenilen 2. fotoğrafı olmuştu.

Eşiyle birlikte ikiz bebek beklediklerini duyurduğu fotoğraf:

()

Instagram’da en çok beğeni alan birinci fotoğraf ise 4 Ocak 2019’da paylaşılan ve 55 milyondan fazla beğeni toplayan ‘Bir yumurtanın fotoğrafı’ isimli şu fotoğraf olmaya devam ediyor:

()

Instagram’da en çok takipçiye sahip olan birinci 5 kişisel hesap ve takipçi sayılarıysa şu formda:

  • Cristiano Ronaldo – 400 milyon
  • Kylie Jenner – 308 milyon
  • Lionel Messi – 306 milyon
  • Selena Gomez – 295 milyon
  • Dwayne Johnson – 295 milyon