‘Baby Shark’, YouTube’da 10 Milyar İzlenmeyi Geçen İlk Video

Güney Koreli Pinkfong şirketi, çocuklar için yaptığı eğitici ve eğlenceli içerikleriyle YouTube’un en bilinen kanallarından biri haline geldi. Fakat bu muvaffakiyetinde bilhassa bir görüntünün büyük bir katkısı bulunuyor. 2016 yılında yayınlanan Baby Shark isimli müziği, dört yıl içerisinde platformun en çok izlenen görüntüsü olmayı başardı.

YouTube’da 55 milyona yakın abonesi bulunan Pinkfong, bir buçuk yıl içerisinde yeni bir rekora daha imza attı. 2020 yılının kasım ayında 7 milyar 38 milyon izlenme sayısına sahip olan Despacito’yu geride bırakarak YouTube’un en çok izlenen görüntüsü pozisyonuna ulaşan Baby Shark, artık de 10 milyar izlenmeyi aşan birinci video oldu.

10 milyar 3 milyon 946 bin ve hala artmaya devam ediyor:

YouTube video

2012 yılında Gangnam Style’ın dünyayı kasıp kavurduğu günlerden bu yana bir oldukça yol kat ettik. O vakitlerde 2 milyon beğeniye ulaşarak dünya rekoru kıran müzik, şu anda Baby Shark’ın 32 milyonluk beğeni sayısının yanından bile geçemiyor. Elbette Baby Shark’ın uzun yıllar boyunca çocuklara öğretilen bir müzik olması ve kültürün bir kesimi haline gelmesinin de bu başarıda büyük bir tesiri bulunuyor.

YouTube’un en çok izlenenler listesinin birinci 5 sırasıysa şu biçimde:

  • Pinkfong Baby Shark, Kids’ Songs & Stories – Baby Shark
  • Luis Fonsi – Despacito
  • LooLoo Kids – Johny Johny Yes Papa
  • Ed Sheeran – Shape of You
  • Wiz Khalifa – See You Again