Battlefield 2042’nin Tamamen Ücretsiz Olacağı Söyleniyor

Video oyun dünyasının değerli sızıntı kaynaklarından bir tanesi olarak bilinen Tom Henderson, kesimin değerli isimlerinden Electronic Arts (EA) ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Battlefield 2042’nin satış performansının EA’nın canını sıktığından bahseden Henderson’a nazaran EA, oyundan para kazanmaya devam edebilmek için her türlü seçeneği değerlendiriyor. Üstelik bu seçenekler ortasında oyunu fiyatsız hale getirmek de var. Pekala EA, Battlefield 2042’yi fiyatsız hale getirirse nasıl para kazanacak?

19 Kasım 2021’de Windows, PlayStation 4/5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülen Battlefield 2042, ne yazık ki oyuncuları tatmin etmedi. O denli ki oyunu Google’da arattığımızda, “%35 oranında kullanıcı bu görüntü oyununu beğendi.” ibaresiyle karşılaşıyoruz. Steam’de listelenen oyundaki niyet etiketi ise “Çoğunlukla Olumsuz“. Tom Henderson tarafından yapılan açıklamalara nazaran EA, bu durumu değiştirmek için elinden geleni gerisine koymayacak.

EA, Battlefield 2042’yi fiyatsız yaparsa nasıl para kazanacak?

Tom Henderson, mevzuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgi sahibi olmadığını lakin yakında yeni bilgilerle karşımıza çıkacağını açıkladı. Yeni sızıntılar, EA’nın Battlefield 2042 ile ilgili planlarını açığa çıkarabilir. Pekala EA, Battlefield 2042’yi fiyatsız yaparsa nasıl para kazanacak? Gelin ufak bir beyin fırtınası yapalım.

Video oyun şirketleri, piyasaya sürdükleri oyunlarda oyun içi alım satımların çok karlı olduğunu bundan yıllar evvel keşfetti. Bugün piyasaya sürülen neredeyse bütün oyunlarda bir biçimde oyun içi alım satım yapılıyor. Oyun tutkunları ise kimi vakit sadece görünüş, kimi vakitse karakterlerini güzelleştirmek için para harcamaktan çekinmiyorlar. İşte daldaki bu gerçeklik, EA’nın Battlefield 2042 için yeni stratejisi olabilir. Şirket oyunu fiyatsız hale getirir, bu sayede daha fazla oyuncu kazanır. Gelen oyuncular, oyun için satın alımlarla EA’nın kasasını doldurur. Pekala bu durum gerçek olur mu? İşte bunu lakin zaman gösterecek

Tom Henderson’un Twitter’daki açıklaması şöyle:

EA’nın Battlefield 2042’nin performansı nedeniyle hayal kırıklığına uğradığı ve tüm seçenekleri değerlendirdiği söyleniyor. Oyunu fiyatsız hale getirmek de bu seçeneklerden biri…