Windows İçin Google Play Oyunların Betası Çıktı

Geçtiğimiz aylarda Google, Google Play Oyunlar’ın 2022’de Windows bilgisayarlara geleceğini duyurmuştu. Artık ise; Kore, Tayvan ve Hong Kong’da Windows için Google Play Oyunlar’ın beta kayıtlarını açtı.

Şirket beta sürümünde, kullanıcıların Google tarafından oluşturulan bağımsız bir uygulama aracılığıyla Windows bilgisayarlarında Google Play oyunlarından şimdilik 4 oyun oynayabileceklerini söyledi.

Windows İçin Google Play Oyunlar Beta’da Şimdilik 4 Oyun Olacak

  • Mobile Legends: Bang Bang
  • Summoners War
  • State of Survival: The Joker Collaboration
  • Three Kingdoms Tactics

Yeni özellik ile kullanıcılar bu oyunları oynamak için bir Android telefona yahut Chromebook’a muhtaçlık duymayacak; Windows işletim sistemli dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda oynayabilecek. Kullanıcılar mouse ve klavye girişleri ve daha büyük ekranlardan faydalanarak oyunlarını keyifle oynayabilecekler. Aygıtlar ortasında geçiş yaparken ilerlemeyi yahut muvaffakiyetler kaybolmayacak zira bunlar Google Play Oyunlar profilinizle senkronize edilecek. Play Puanları, Windows bilgisayarlardaki Google Play Oyunlar etkinliği için de kazanılabilecek ve farklı emellerle kullanılabilecek..

Şirket, yakında yayınlanacak beta sürümünün mümkün olduğunca süratli bir formda öbür ülkelerde de kullanıma açılması için çalıştıklarını açıkladı.Google Play Oyunlar’ın daha çok aygıtta destekleneceği ve ‘her yerde oynama’ prensibi ile geliştirileceği de söylendi.

Google’ın bu yeni hizmetinin ne vakit beta kullanıcılarına sunulacağı ve ne vakit ülkemize geleceği şu anda bilinmiyor. Beta kayıt sayfasına buradan ulaşabilir ve süreci takip edebilirsiniz.