Vivo Y21A Akıllı Telefonu Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Vivo Y21e akıllı telefonun kısa müddet evvel piyasaya sürülmesinin akabinde Vivo, geçtiğimiz saatlerde Vivo Y21A, Y21 serisi bu akıllı telefonla alanlara geri döndü. Bu model, temel taşınabilir işlemci setindeki farkı dışında, Y21 serisi akıllı telefonların başkaları ile büyük ölçüde misal bir tasarım ve özellikleri beraberinde getiriyor.

Vivo Y21A, HD+ ekran çözünürlüğü ve 60Hz tazeleme suratı sunan 6.51” IPS LCD ekran ile kutudan çıkarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Özçekim ve görüntü görüşmeleri için, akıllı ayrıyeten bir su damlası çentiği içine yerleştirilmiş 8 MP ön kamera suramı ile piyasaya sürüldü.

Vivo Y21A Y21 serisindeki öteki telefonlar üzere düşük ışıkta selfie problemini çözdü

Vivo Y21A akıllı telefonunun art kamerasına bakacak olduğumuzda; 13 MP ana kamera ve 2 MP derinlik sensöründen oluşan çift kamera kurulumunu barındıran kare biçiminde bir kamera modülü ile birlikte kutudan çıkıyor. Düşük ışıkta fotoğraf çekmeye yardımcı olmak için kamera dizisinin biraz altında bir LED flaş bulunacak. Vivo Y21A akıllı telefonun öbür özellikleri ise; microSD kart ile daha da genişletilebilen 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ile birlikte sekiz çekirdekli MediaTek Helio P22 taşınabilir işlemci tarafından destekleniyor.

Işıklarını açık tutmak için telefon, 18W hızlı şarj dayanağına sahip bir 5.000 mAh batarya ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Yazılım açısından, kutudan Android 11 tabanlı FuntouchOS 11.1 arayüzü ile birlikte çıkacak. Akıllı telefon ‘Gece Yarısı Mavisi ve Elmas Parıltısı‘ renk seçenekleriyle sunuluyor. Ne yazık ki, telefonun fiyat etiketi ne olacak ve ülkemizde piyasaya sürülecek mi üzere sorulara bir cevap gelmedi. Geldiğinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Vivo Y21A teknik özellikleri

Ekran: 6.51 inç IPS LCD
İşlemci: MediaTek Helio P22
RAM: 4 GB
Depolama: 64 GB
Art Kamera: 13 MP
Ön Kamera: 8 MP
Batarya: 5000
Temas: 4G (çift SIM), çift bantlı WiFi, Bluetooth 5.0, GNSS
İşletim Sistemi: Android 11 tabanlı Funtouch OS 11.1 arayüzü
Renkler: Gece Yarısı Mavisi ve Elmas Parıltısı
Boyutlar: 164.26 × 76.08 × 8.00 mm
Tartı: 182