Binali Yıldırım’dan Sosyal Medya Açıklaması

Ülke genelinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar ve toplumsal medya düzenlemeleri konuşulurken, Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, bu tartışmalı bahis hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Antalya’da gerçekleşen AKP Vilayet Başkanlığı İstişare Kampı’nda konuşan Binali Yıldırım, yaklaşan seçimlerin en kıymetli belirleyicisinin toplumsal ağlar olduğuna değindi ve sosyal ağları yasaklamanın bir yararı olmayacağını belirtti.

“Sosyal ağlarda atış serbest”

Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

2019 lokal seçiminde bir nebze dijital siyaset, toplumsal ağlar üzerinde yapılan siyaset deneyim edildi. Bu siyaset benzetme yapacak olursak delikli demir icat oldu, mertlik bozuldu. Toplumsal ağlarda atış hür. Söylediğiniz şeyin gerçek olmasının hiç ehemmiyeti yok. Bu toplumsal ağlarda, sanal alemlerde yapılan siyasette büsbütün palavrası birinci evvel söyleyen kazanıyor. Benzetme yapacak olursa palavrası söyleyen dağlar aşıyor, doğruyu söylemeye devam eden düz yolda şaşıyor.

”Seçimin en kıymetli belirleyicisi”

Yıldırım açıklamalarına “Zorluğumuz, biz unsurlara sahip partiyiz, daima doğruları söyleyen partiyiz, yapacaklarımızı söyleriz, yapamayacaklarımızın kelamını vermeyiz lakin toplumsal ağlarda bu türlü bir prensip yok. Delikli demir çıktı, mertlik bozuldu. Bu türlü bir toplumsal ağı yok sayamayız. Sosyal ağlar bu seçimin en kıymetli belirleyicisidir. Burada bu ağları yasaklamakla falan olmaz.

Aynı araçları daha faal ve vakti da ışık süratiyle kullanarak öne geçeceğiz. İlk söyleyen kazanıyor. Gerisinden gelen tıpkı etkiyi sağlayamıyor. Gündemi oluşturmaktan bahsediyorum. Oluşturulan bir gündemin ardına takılmaktan bahsetmiyorum. Birtakım düşünürler müellifler toplumsal ağlar üzerinden yapılan kampanyaları ‘yalanın siyaseti’ diye tanımlıyorlar. Tesiri çok kısa sürüyor lakin kalıcı tesiri de var.” sözleriyle devam etti.

Siz Binali Yıldırım’ın sosyal ağlar ve seçim hakkındaki konuşmasında değindiklerine dair ne düşünüyorsunuz? Lütfen niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.