P50 Pro ve P50 Pocket’ın Global Tanıtım Tarihi Açıklandı

Geçtiğimiz yıllarda ülkeler ortası gerginlikler sebebiyle ABD tarafından yaptırımlara maruz kalan Çin merkezli teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz günlerde bu yaptırımlar sebebiyle yıllık gelirinde %29’luk bir azalma yaşadığını duyurmuştu. Lakin şirket, 2022’den umutlu olduklarını ve otomotiv üzere birçok alanda teşebbüslerini artıracağını açıklamıştı. Biz de sizlerle şirketin Tesla’ya rakip olabilecek yeni elektrikli arabasını paylaşmıştık.

Şimdi de şirketin akıllı telefonlarıyla ilgili kıymetli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz temmuz ayında P50 ve P50 Pro, aralık ayında da katlanabilir telefon P50 Pocket dev şirket tarafından sadece Çin’de tanıtılmıştı. Artık de bu telefonların ikisinin küresel versiyonlarının çıkış tarihi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Gelen haberlere nazaran heyecanla beklenen P50 Pro ve P50 Pocket’ın global lansmanı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.

P50 Pro ve P50 Pocket, 12 Ocak’ta global çıkışını yapacak

Bu iki telefonun şu an sırf Çin’de mevcut olduğunu belirtmemiz gerek. Lakin gelen yeni açıklamalar P50 Pro ve P50 Pocket’in önümüzdeki günlerde dünya genelinde tanıtılacağını ortaya çıkardı. Huawei Malaysia tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamalara nazaran bu iki telefonun memleketler arası çıkış tarihi 12 Ocak olarak belirlendi.

Yapılan açıklamalarda, Huawei P50 Pro’nun, Çin versiyonunda bulunan Kirin 9000 yerine Snapdragon 888 4G işlemciye sahip olacağı, P50 Pocket’ın da HarmonyOS yerine EMUI 12 yazılımına sahip olacağı tabir edildi.

P50 Pro’nun EMUI 12 ile gelip gelmeyeceği ile ilgili ise şimdi resmi bir bilgi yok; lakin birçok kaynak bu telefonun da P50 Pocket üzere EMUI 12 ile çıkış yapacağını düşünüyor. RAM ve depolama açısından da her iki telefonun 8 GB / 256 GB çıkış yapacağı, P50 Pocket Premium Edition’un ise 12 GB RAM 512 GB depolama seçeneklerine sahip olacağı da gelen haberler ortasında yer aldı.